Zahraničí

Nejmladší ruská oběť. Branec Jegor zemřel den před svými 19. narozeninami

Nejmladší ruská oběť. Branec Jegor zemřel den před svými 19. narozeninami
Smrt mladého vojáka |

Rusko oplakává smrt zatím nejmladšího vojáka z války na Ukrajině. Ten zemřel na začátku válečného konfliktu den před svými 19. narozeninami. S nasazením takto mladých branců údajně nesouhlasil ani prezident Vladimir Putin.

V Rusku pohřbili zatím nejmladší oficiálně potvrzenou oběť války na Ukrajině. Stal se jí teprve 18letý Jegor Počkaenko z města Belogorsk v Amurské oblasti. Mladík byl pohřben ve svém rodném městě.

Mladý voják zemřel 24. února, den před svými 19. narozeninami. Počkaenko je ve svém rodném městě oslavován jako hrdina, ale po jeho úmrtí lidé kritizují nasazování takto mladých mužů. Informoval o tom list Daily Mail.

"Jegor Počkaenko zemřel jako hrdina, který se neschovával za zády svých spolubojovníků," řekl na pohřbu jeho kolega Aleksej Tarasov. Počkaenko dostal od ruského prezidenta Vladimira Putina Řád odvahy. "Vzpomínáme na něj jako na dobrého vojáka, vždy si jej budeme připomínat jako hrdinu," dodal.

Související obsah

Nasazení ruských branců ve věku 18 až 19 let již dříve veřejně prezident Putin odmítl. To ale později přiznalo samo ruské ministerstvo obrany, které prostřednictvím svého mluvčího Igora Konašenkova informovalo, že odhalilo několik případů přítomnosti takových branců v ruských jednotkách zapojených do války na Ukrajině.

Přítomnost takto mladých branců na frontě následně údajně rozzuřila prezidenta Putina, který požádal vojenského prokurátora, aby prozkoumal důkazy a potrestal odpovědné úředníky, kteří brance do nasazených jednotek poslali.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz