Zajímavosti

Princ Charles má velké plány. Královská rodina se změní k nepoznání

Princ Charles má velké plány. Královská rodina se změní k nepoznání
Princ Charles s Camillou | Zdroj: Profimedia

Přestože si jistě i princ Charles přeje, aby jeho matka, královna Alžběta II., tu s námi byla co nejdéle, sám ví, že chvíle, kdy převezme trůn, přijde. Ostatně připravuje se na to celý život a s jeho nástupem na trůn jsou očekávány velké změny, které výrazně ovlivní celou britskou monarchii.

Ne že by se britská monarchie postupně nevyvíjela. Změny, které jsme viděli v posledních letech, jsou ale podle expertů na královskou rodinu jen slabým odvarem toho, co nastane po nástupu prince Charlese na trůn.

Podle nich Charles odstaví z veřejného života některé členy rodiny. "Myslím, že až se Charles dostane na trůn, tak bude klást důraz na ty, kteří se těší naprosté úctě. Bude vyžadovat zodpovědnost a určité chování, které bude nutné, abyste mohli zůstat v popředí. Jednoduše řečeno, musíte být spolehliví," řekl britskému listu Daily Mirror expert na královskou rodinu Jonathan Sacerdoti.

"Je dobře známé, že Charles se chce zapsat jako modernizátor, takže nebuďte překvapení, že uvidíte změny. Bude to dobrý způsob, jak odpovědět na současné kontroverze, například kolem prince Andrewa, a také na Harryho útoky na královskou rodinu," myslí si.

Související obsah

​Podle něj v popředí veřejného života zůstane jádro královské rodiny, časem se do něj více zapojí prince George, nejstarší syn prince Williama. "Bude to o vzbuzování respektu. Myslím, že se těší, až bude králem," dodal Sacerdoti.

Charles byl vychováván tak, že musí veřejnosti ukázat, že za peníze, které královská rodina britské daňové poplatníky stojí, také něco přináší.

"Existuje shoda, že chce zeštíhlit monarchii, aby každý odváděl svoji práci a někdo se jen nevezl," dodala další expertka na monarchii Camilla Tomineyová.

Vloni uplynulo 40 let od svatby prince Charlese a Diany, připomeňte si to v reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz