Zahraničí

Muž se v Rusku připoutal k pobočce McDonald’s. Chtěl zabránit jejímu zavření

Americká společnost McDonald’s minulý týden reagovala na ruskou invazi na Ukrajinu zavřením všech svých 850 poboček v Rusku. Lidé proto ihned vyrazili pro poslední burgery. Mezi nimi byl i Luka Safronov, který však svůj nesouhlas s uzavřením vyjádřil tak, že se připoutal řetězem k jedné z restaurací.

V reakci na ruskou invazi se americká společnost McDonald’s rozhodla uzavřít všech svých 850 poboček v Rusku. Podle informací deníku Mirror se Luka Safronov pár hodin před plánovaným uzavřením rychlého občerstvení rozhodl protestovat.

Pomocí řetězu se připoutal ke dveřím jedné z poboček. "Zavření mekáče je projevem nepřátelství vůči mně a mým spoluobčanům," křičel na protest.

Související obsah

Mezitím, co dával najevo svůj nesouhlas, lidé chodili do restaurace pro své poslední objednávky. Později se před pobočkou shromažďovaly davy a smály se Safronovu marnému protestu.

Policie pak muže odvedla. Rychlé občerstvení McDonald’s v Rusku zaměstnává zhruba 62 000 lidí. 

Související obsah

Informace o uzavření poboček vyvolala davový šok, někteří se proto rozhodli doprodat burgery prostřednictvím on-line inzerátů, a to za nemalé částky. Za čtyři hamburgery, kuřecí nugety a omáčku chtěl autor jednoho inzerátu v přepočtu okolo sedmi tisíc korun. Za normálních okolností by se cena za stejné množství pohybovala okolo tří stovek.

Rusům chybí také nápoj Coca-Cola. Společnost zrušila své dodávky do země, a tak cena jedné sklenice tohoto nealkoholického nápoje stoupla v přepočtu na 232 korun.

Související obsah

McDonald’s a Coca-Cola nejsou zdaleka jedinými společnostmi, které v zemi zastavily svůj provoz. Podobně to udělaly třeba firmy Starbucks, Disney, Ikea, Netflix a Spotify, které ukončily své působení v Rusku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz