Zahraničí

Překvapení v ruské televizi. Odvážná novinářka narušila vysílání zpráv

Diváky sledující v Rusku hlavní večerní zprávy na kanálu jedna čekalo překvapení. Při vysílání do studia vtrhla jedna zaměstnankyně televize, která hned za moderátorkou roztáhla transparent s hesly proti válce a výzvou, ať lidé nevěří ruské propagandě. Podle dostupných informací byla žena zadržena a skončila na policejní stanici. Její právník ji však nemůže najít.

Večerní zprávy na hlavním kanále ruské státní televize viděli nejen Rusové, ale celý svět. Tedy alespoň část z nich, kdy se za moderátorkou objevila žena s transparentem, na kterém bylo velkými písmeny napsáno no war, tedy stop válce. Pod anglickým nápisem bylo v azbuce doplněno: "Zastavce válku. Nevěřte propagandě. Lžou vám tu."

Žena, která se statečně postavila před kameru a narušila vysílání, se jmenuje Marina Ovsjannikova, která je zaměstnankyní televize. Na kanálu jedna pracovala několik let jako redaktorka a podílela na šíření dezinformací, čehož nyní podle svých slov lituje. "Velmi se za to teď stydím," řekla Marina ve videu, které natočila ještě před narušením vysílání.

Související obsah

V tomto videu se omluvila Ukrajincům a nazvala Rusy bratrovrahy. Válka podle ní musí okamžitě skončit. "To, co se nyní děje na Ukrajině, je zločin a Rusko je zemí agresorů," řekla.

Zatímco její živý vstup byl překryt reportáží, Marina byla zadržena a ze studia odvedena přímo na policejní stanici, pravděpodobně v Moskvě, píše zpravodajský web Ukrajinská pravda. Marinin právník Dmitrij Zachvatov však televizi CNN řekl, že svou klientku na služebně Ostankino, kam měla být převezena, nemůže najít.

"Všechny nás do vězení zavřít nemohou," řekla na konci videa Marina. Její odvahu ještě v noci osobně ocenil ve svém pravidelném projevu natočeném na video ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz