Zahraničí

Putin posílá ostrý vzkaz Západu. Ve zničení Ruska neuspějete, prohlásil

Putin posílá ostrý vzkaz Západu. Ve zničení Ruska neuspějete, prohlásil
Vladimir Putin |

Za krveprolití na Ukrajině může Západ, protože jí dodává zbraně. Ve středu to pro ruskou státní agenturu TASS řekl prezident Vladimir Putin. Protiruské sankce už podle něj zasahují i Evropu a Spojené státy. Západní země prý usilují o zničení Ruska.

Ekonomické a další sankce, které USA, EU a další spojenci uvalili na Rusko kvůli invazi na Ukrajinu, se podle Putina obracejí proti samotnému Západu. Řekl to ruské státní zpravodajské agentuře TASS.

"Západní země si zvolily cestu ekonomických, finančních, obchodních a jiných sankcí proti Rusku, které teď mimochodem zasahují Evropany a Američany prostřednictvím rostoucích cen benzínu, energií, potravin nebo ztrát pracovních míst," prohlásil šéf Kremlu s tím, že sankce zasadí zdrcující ránu celé globální ekonomice. Svět podle něj bude mít vážné problémy s nedostatkem potravin.

Související obsah

Putin z krveprolití na Ukrajině, kde umírají civilisté včetně dětí i vojáci, obvinil Západ v čele se Spojenými státy. Mohou prý za pokračování konfliktu, protože Kyjevu stále dodávají zbraně.

"Speciální vojenská operace" se podle Putina vyvíjí přesně podle plánu. "Ruští vojáci dělají vše pro to, aby předešli ztrátám na životech u civilního obyvatelstva ukrajinských měst," pokračoval. Obyvatelé Donbasu prý osm let čelili genocidě a nikdo s tím až doteď nic neudělal.

Putin obvinil Ukrajinu z porušování lidských práv. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz