Zahraničí

Možná první oběť nové Putinovy cenzury. Krásná kuchařka může jít sedět

Možná první oběť nové Putinovy cenzury. Krásná kuchařka může jít sedět
Slavná ruská kuchařka Veronika Belocerkovská Zdroj: Profimedia

Válku na Ukrajině odsoudila i slavná ruská kuchařka Veronika Belocerkovská. Na svůj instagram napsala, že Putin dělá z chlapců ve válce "mleté maso". Podle nového ruského cenzurního zákona jí hrozí až 15 let ve vězení.

"Z chlapců ve věku 18 až 20 let dělá mleté maso svých imperiálních ambic," napsala na svém instagramu ruská kuchařka Veronika Belocerkovská. Zároveň si svou profilovou fotku změnila na symbol míru. Teď se může stát první obětí nového cenzurního zákona, podle kterého jí hrozí až 15 let ve vězení, uvedl deník Daily Mail.

Na sociální síti má autorka několika úspěšných kuchařek 902 tisíc sledujících. Podle Vyšetřovacího výboru Ruské federace se před nimi dopustila "veřejného šíření vědomě nepravdivých informací, založených na politické nenávisti nebo nepřátelství, pod rouškou spolehlivých zpráv o akcích ozbrojených sil Ruské federace".

Momentálně ruští kriminalisté vyšetřují ji a dva nejmenované lidi ze Sibiře. Foodblogerka totiž šířila podle nich falešné informace o tom, že armáda ničí města a zabíjí civilisty na Ukrajině. 

Související obsah

"Oficiálně mě prohlásili za slušného člověka," uvedla v reakci na vyšetřování žena, která se narodila v ukrajinské Oděse, ale považuje se za hrdou Rusku. "Jsem absolutně vyděšená z toho, že mnoho matek z obou stran se nedočká toho, že se jejich synové vrátí domů," napsala.

Rusové budou podle Veroniky ekonomickým následkům invaze čelit několik let. "Obávám se o své děti. Chci, aby žily ve světě bez obří nenávisti, kterou každý den tahle za***ná válka pěstuje," sdělila. Válku podle ní nikdo nechce. "Jen šílení nelidé mohou chtít válku," myslí si. Nejvíce se obává jaderného konfliktu, který jí nepřišel tak blízko ani v době, kdy žila v Sovětském svazu.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz