Zahraničí

Putin začal s čistkou. Tajná služba měla zatknout významného generála

Putin začal s čistkou. Tajná služba měla zatknout významného generála
Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Ruská tajná služba FSB měla zatknout zástupce ředitele Národní gardy Ruské federace Romana Gavrilova. Podle jiných informací byl pouze propuštěn. Spekuluje se také o konci guvernérky tamní centrální banky Elviry Nabiullinové.

Ruský prezident nechal tajnou službu FSB, aby zatkla ředitele Národní gardy Ruské federace Romana Gavrilova. Na twitteru to uvedl šéf skupiny Bellingcat Christo Grozev. Podle informací portálu ura.ru jej však jen propustili.

Důvod zatčení Gavrilova zatím není podle šéfa Bellingcatu známý. "Podle jednoho zdroje byl zadržen kvůli únikům vojenských informací, které vedly ke ztrátám na životech, zatímco další dva říkají, že šlo o plýtvání palivem," uvedl.

Podle ruského poslance Alexandra Chinštejna jsou ale informace o zatčení falešné. "Zrovna jsem sám s generálem Gavrilovem mluvil," napsal ve čtvrtek na telegram. Podle portálu ura.ru inicioval propuštění Gavrilova ředitel gardy Viktor Zolotov.

Související obsah

Z okruhu lidí blízkých Vladimiru Putinovi by navíc v dohledné době mohl zmizet další důležitý spojenec. Podle deníku Daily Mirror se s ruským prezidentem nedávno kvůli západním sankcím pohádala šéfka tamní centrální banky Elvira Nabiullinová. Ta měla zároveň podle listu podat svou rezignaci.

Putin si ale zkušenou ekonomku v čele důležité instituce nejspíše bude chtít ponechat. V pátek totiž navrhl, aby centrální banku vedla i v dalším funkčním období. Uvádí se to v dokumentu, který zveřejnila dolní komora ruského parlamentu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz