Domácí

Češi jsou stále více závislí na sociálních sítích. Přesto za zbytkem Evropy zaostávají

Češi jsou stále více závislí na sociálních sítích. Přesto za zbytkem Evropy zaostávají
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Na sociální sítě se každým rokem připojuje více Čechů, on-line je téměř polovina z nich, a dokonce každá druhá firma. V rámci Evropské unie však sociální sítě používáme méně než ostatní.

Rok od roku lidé žijí více na sociálních sítích a ani Češi nejsou výjimkou. Facebooku, Twitteru ani Instagramu se už nevyhýbají. Na různých sítích je jich připojeno přes 4,9 milionu, což je přes 56 procent občanů starších 16 let, zveřejnil ve své zprávě Český statistický úřad.

Oblíbili si i možnost určit si své soukromí, mohou tedy sdílet vlastní příspěvky a ovlivnit, kdo všechno je uvidí. Kromě statusů a komentářů nahrávají on-line i fotky a videa. 76 procent Čechů uvedlo, že si své soukromí na sítích hlídá a upravuje.

Osoby v ČR používající sociální sítě podle způsobu zveřejňování informací, 2021, Český statistický úřad, 2021 | Zdroj: Český statistický úřad

Život na sítích už nepředstavuje pouze zábavu, lidé v nich našli šanci rozjet své kariéry nebo podnikání. Firmy se snaží své klienty oslovit právě zde. Profil na síti typu Facebook má 49 procent firem s deseti a více zaměstnanci, a dokonce 84 procent velkých podniků (250 zaměstnanců a více).

Související obsah

Ve srovnání z roku 2020 s evropskou sedmadvacítkou Česko zaostává za 20 členskými státy. Liší se hlavně v tom, které věkové kategorie sociální sítě používají. Češi ve věku od 55 do 74 let využívají sítě jen ve 23 procentech, například v Dánsku je to dokonce 68 procent.

Osoby v zemích EU používající sociální sítě, 2020, Český statistický úřad | Zdroj: Český statistický úřad

Placený Instagram je tady! Uživatelé si ho mohou vyzkoušet už teď (2/2022):

eska, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz