Zahraničí

V Belgii najelo auto do karnevalového průvodu. Šest lidí zemřelo, desítky se zranily

V neděli okolo 5. hodiny ráno vjelo v malém městě v jižní Belgii auto jedoucí vysokou rychlostí do karnevalového průvodu. Původní zpráva hovořila o čtyřech mrtvých, podle posledních zpráv je mrtvých už šest. Televize RTL Info uvádí, že 10 lidí je těžce zraněných. Lehké zranění utrpělo 27 lidí.

Starosta města La Louvière, kde se tragická událost stala, Jacques Gobert, belgickým médiím potvrdil, že při nehodě zemřelo několik lidí. Auto do davu narazilo ve čtvrti Strépy-Bracquegnies, ve které se dav ráno shromažďoval. Město se nachází asi 50 kilometrů jižně od Bruselu.

"Auto jelo zezadu vysokou rychlostí. A máme několik desítek zraněných a bohužel několik lidí, kteří jsou zabiti," cituje AP starostu Goberta, který v rozhovoru poskytl informace rozhlasové stanici RTBF.

Související obsah

Podle posledních zpráv si nehoda vyžádala šest obětí. Není jasné, proč auto do davu vjelo. Policie uvedla, že před incidentem auto nepronásledovala. Starosta Gobert informoval média, že řidič byl zadržen, když se snažil z místa činu zmizet.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz