Zajímavosti

Záhadné mlčení Stropnického o rozvodu. 5 důvodů, proč ještě nepromluvil

Záhadné mlčení Stropnického o rozvodu. 5 důvodů, proč ještě nepromluvil
Veronika Žilková a Martin Stropnický Zdroj: Profimedia

Martin Stropnický a Veronika Žilková se budou rozvádět. K vodě poslal on ji, zatím o tom ale neřekl ani slovo. Všechno, co o konci 18letého vztahu víme, prozradila herečka. Exministr obrany a velvyslanec v Izraeli se s ní podle jejích slov rozešel po e-mailu s tím, že už ji nemiluje. Redakce TN.cz přináší pět nejpravděpodobnějších důvodů, proč Stropnický zatím neopouští hradby mlčení.

Český showbyznys poslední týden žije především rozvodem Žilkové a Stropnického. Jenomže informace zatím proudí jen z jedné strany. Herec a politik se rozhodl, že o rozpadu manželství zatím nebude říkat vůbec nic.

"Já se rozvádět nechci. Manžel mi řekl, že se už nechce vrátit po Izraeli zpátky domů, tady do našeho domku. Jako do té rodiny, že se nechce vrátit," popsala Žilková televizi Nova.

Související obsah

​Proč Stropnický zvolil taktiku, při které sice nehrozí, že by prozradil nechtěné, ale zároveň vytváří obrovský prostor pro spekulace? Tady je pět důvodů, jež ho ke strategii nejspíš dovedly:

1. Chce se vyhnout komplikacím. Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Jelikož už má Stropnický jeden rozvod za sebou, musí si dobře uvědomovat, že je nezbytné vážit každé věty. U známých osobností to navíc platí dvojnásob. Tím, že k veřejnosti o rozvodu nepromlouvá a dělá to jenom Žilková, si vytváří manévrovací prostor, který by se mu později mohl setsakramentsky hodit. Protistrana ho nebude moct chytat za slovo.

2. Na uzdě ho drží nová partnerka. Podle Žilkové za ni sice Stropnický náhradu ještě nemá, dokud to ale neřekne sám, nedá se nová láska vyloučit. "On v tom e-mailu napsal, že pokud se objeví někdo třetí, tak je to důsledek, nikoliv příčina," tvrdí Žilková. Jestliže už si hvězda seriálu Kriminálka Anděl přítelkyni třeba v Izraeli našla, může za mlčením stát právě ona. Je možné, že si nepřeje, aby si o svém miláčkovi musela číst ve spojitosti s Žilkovou častěji, než je nutné.

3. Síla diplomacie. Stropnický slouží jako český velvyslanec v Izraeli od listopadu 2018. Za tři a půl roku se mu diplomatické zvyklosti mohly dostat pod kůži natolik, že řešit soukromí veřejně zkrátka nedokáže. Radši všechno probere s Žilkovou za oponou tak, aby jeho vyjádření nemohl nikdo zneužít.

Související obsah

4. Pozornost médií se snaží držet na minimu. "Pravděpodobně se chce vyhnout tomu, že bude vláčen mediálním prostorem. Já ho naprosto chápu, že se rozhodl k tomu nic neříkat a já už se k tomu také nebudu vyjadřovat," řekl TN.cz v pondělí jeho syn Matěj Stropnický. A je pravdou, že špatná reklama je také reklama, u všech to ale neplatí a u velvyslanců zvlášť.

5. Je to gentleman tělem i duší. Stropnický nechce Žilkovou zraňovat tím, že s ní bude komunikovat přes noviny. Všechno, co potřeboval, jí předal e-mailem a další podrobnosti s ní případně probere osobně.

Největší tajemství Žilkové. Vztah a těhotenství s Jiřím Menzelem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz