Zahraničí

Další trest pro Navalného. Putinova protivníka odsoudili k devíti letům vězení

Další trest pro Navalného. Putinova protivníka odsoudili k devíti letům vězení
Alexej Navalnyj | Zdroj: Profimedia

Ruský soud odsoudil právníka a opozičního politika Alexeje Navalného za finanční podvody a pohrdání soudem. Za mřížemi má strávit podle tribunálu dalších devět let. Navalnyj si v současnosti odpykává trest 2,5 roku v trestanecké kolonii, kde se soudní proces také konal. Podle Navalného a jeho podporovatelů jde o politicky motivovaný proces.

Moskevský soud v úterý rozhodl o trestu pro ruského opozičního politika Alexeje Navalného. Ve vězení má strávit podle rozhodnutí tamního tribunálu dalších devět let. Informovala o tom ruská státní agentura TASS.

Navalného uznal soud vinným z podvodu a pohrdání soudem. "Soud došel k závěru, že výpovědi svědků obžaloby a poškozených jsou konzistentní a v souladu se spisem," prohlásila soudkyně Margarita Kotovová. Krátce po vyřčení rozsudku zadržela ruská policie před věznicí i Navalného právníky. Informovala o tom agentura AFP.

Související obsah

Navalnyj už v současnosti je v trestanecké kolonii, kde se konal i soud. Odpykává si totiž 2,5letý trest za porušení podmínky po odsouzení za zpronevěru a pomluvu veterána. Podle Navalného i jeho podporovatelů byly oba soudy pouhým politicky motivovaným procesem.

Kromě trestu vězení musí Navalnyj zaplatit pokutu 1,2 milionu rublů. Proti rozhodnutí se stále může ruský opoziční politik odvolat. Obžaloba pro Navalného požadovala 13 let vězení, uvedl portál kommersant.ru

K odsouzení Navalného se vyjádřilo i české ministerstvo zahraničí. "Stěží uvěřitelné odůvodnění soudního rozsudku ukazuje, že systém ruské justice je jen nástrojem Putinova režimu," napsalo na svůj twitter.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz