Zahraničí

Horor ve Švédsku. Mladík (18) měl ve škole ubodat dvě ženy

Horor ve Švédsku. Mladík (18) měl ve škole ubodat dvě ženy
Útok nožem na střední škole ve švédském městě Malmö | Zdroj: Profimedia

Dvě přibližně padesátileté ženy zemřely násilnou smrtí na střední škole ve švédském Malmö. Podezřelým z vražd je osmnáctiletý chlapec. Měl být ozbrojen sekerou, kladivem a nožem, tvrdí policie.

Osmnáctiletý mladík měl ve škole řádit s kladivem a sekerou v pondělí odpoledne okolo páté hodiny. Údajný útočník prý sám zavolal záchranku a přiznal se, že zabil dva lidi, informoval web BBC News. Oběti však svým zraněním podlehly.

"S velkým zármutkem musíme konstatovat, že při této tragédii přišli o život dva lidé a naše nejhlubší soustrast putuje k jejich příbuzným a přátelům," uvedla policejní šéfka Petra Stenkulová.

"Nyní nás čeká spousta práce, abychom byli schopni porozumět tomu, co se stalo, a základnímu motivu této hrozné události," doplnila ji Åsa Nilssonová, policejní šéfka severního Malmö.

Související obsah

​Během tohoto brutálního útoku bylo ve škole 50 studentů, někteří z nich měli připravovat muzikál. Policie školu evakuovala a prohledala, nenašla však žádné stopy, které by nasvědčovaly tomu, že pachatel nejednal sám. "Je to naprosto odporné," svěřil se deníku Aftonbladet ředitel školy Fredrik Hemmensjö.

eska, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz