Zahraničí

Drsný protest v Moskvě. Muž měl hodit na Kreml Molotovův koktejl. VIDEO

Protestovat proti postojům a rozhodnutím Kremlu se dá různými způsoby, lidé nejčastěji volí demonstrace. Nyní ale na sociálních sítích koluje video zachycující muže, který byl zřejmě ochoten zajít ještě dál. Někdo ho natočil, jak hází na zdi moskevské pevnosti Molotovovy koktejly. Ruské bezpečnostní složky se přitom podle dostupných zpráv snaží jakýkoliv odpor obyvatelstva tvrdě trestat.

Na internetu koluje nepřeberné množství videí, které mají dokazovat, že v Rusku žijí i lidé nesdílející postoje prezidenta Vladimira Putina k jeho tažení na Ukrajinu. Kromě záběrů z demonstrací se objevují také videa ze zatýkání ruských občanů. V poutech zpravidla končí hlavně ti, kteří vyjadřují své názory proti válce nahlas.

Navzdory přísně kontrolované situaci, která v zemi panuje, se však zdá, že odpor se nedaří plně potlačovat. Spíše naopak. Lidé stále protestují a někteří jsou ochotni zajít ještě dál.

Související obsah

​Jak upozornil portál Newsweek, jedno video zachycuje muž, který v protestu proti Kremlu zašel dál. Přinesl si dokonce tzv. Molotovovy koktejly. Ty pak házel na zdi historického opevněného komplexu v srdci Moskvy, který slouží jako oficiální sídlo prezidenta Vladimira Putina.

Video se objevilo na TikToku a natočil ho kdosi v jedoucím vozidle. Na záběrech je viět místo na zdi, kam zřejmě zápalná láhev dopadla. Další plameny se objevily také na zemi u zdi. Jaké přesně mohly být pohnutky muže, není jasné. Pokud ale video opravdu zobrazuje reálnou situaci, šlo spíše o gesto vzdoru nebo akt zoufalství. Molotovovy koktejly těžko mohly způsobit velké škody.

Na Ukrajině se válčí už čtyři týdny. Proti invazi protestovaly statisíce lidí po celém světě, a někteří dokonce přímo z Ruska. Země je čím dál více izolovanější, zejména kvůli přísným západním sankcím a ruské cenzuře. Skončila řada nezávislých médií a novinářů, kterým nyní za šíření "nepravdivých" zpráv hrozí až 15 let vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz