Zahraničí

Německá vláda představila plán proti drahotě: Zlevní benzín, lidem uleví na daních

Německo se rozhodlo podpořit své občany zasažené extrémně vysokými cenami. Daňovým poplatníkům uleví v přepočtu zhruba 7 400 korun z daní. Navíc vláda sníží na tři měsíce ceny benzinu a nafty a také veřejné dopravy.

Koalice německých stran SPD, FDP a Zelených se shodla na jednorázovém daňovém zvýhodnění ve výši zhruba 7 400 korun německým daňovým poplatníkům. Cílem je podpořit německé občany, kteří se potýkají s rostoucími cenami energií a pohonných hmot. Peníze jim stát vrátí na dani z příjmu.

Vedle finanční injekce Německo chce také snížením daní dosáhnout zlevnění paliv. Následující tři měsíce bude benzín levnější o zhruba 7 korun za litr. O přibližně 3,5 korun za litr bude zlevňovat také nafta.

Související obsah

Dalším bonusem pro Němce je podpora veřejné dopravy. Koalice plánuje uvést do provozu univerzální lístek na městskou dopravu. Za zhruba 200 korun na měsíc tak budou moci občané Německa neomezeně cestovat lokální hromadnou dopravou.

Podpory se dočkají i rodiny s dětmi. Plán koalice totiž zahrnuje jednorázový příspěvek téměř 2 500 korun na dítě. Tyto peníze však musí být využity ve prospěch dětí. Konkrétní datum uvedení příspěvku zatím není známo, koalice jej však chce vyplatit co nejdříve.

Související obsah

Na kolik tyto bonusy přijdou, zatím není jasné. "Není ještě možné spočítat, kolik budou tyto výhody stát spolkovou vládu. Očekáváme však, že se zde bavíme o dvouciferných miliardových hodnotách," uvedl podle portálu Süddeutsche Zeitung ministr financí Christian Lindner (FDP).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz