Domácí

Kdo bude pečovat o prezidenta Zemana? Hrad vypsal výběrové řízení

Kdo bude pečovat o prezidenta Zemana? Hrad vypsal výběrové řízení
Prezident Zeman komentuje ve svém projevu situaci na Ukrajině Zdroj: TV Nova

Kancelář prezidenta republiky vypsala výběrové řízení na služby domácí zdravotní péče pro prezidenta Miloše Zemana. Shání ji na období od 1. května do konce Zemanova mandátu v březnu 2023, a to na zámku v Lánech a na Pražském hradě, vyplývá z Věstníku veřejných zakázek.

Uzavřená smlouva s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) na poskytování domácí péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění i péče nehrazené. To je hlavní podmínka, kterou musejí všichni případní zájemci o zakázku splnit. Hlásit se mohou až do 7. dubna.

Služby mají být poskytovány od 1. května letošního roku až do 8. března 2023. Právě tou dobou Zemanovi vyprší mandát. 

V současné chvíli o prezidenta od jeho listopadového propuštění z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) pečuje soukromá firma Senior Home Group. Ta smlouvu s Kanceláří prezidenta republiky uzavřela na dobu určitou, a to pouze do konce dubna. Jestli se nového výběrového řízení zúčastní, zatím není jasné. Firma se ještě neseznámila s přesným obsahem výběrového řízení, a tak se zatím nerozhodla.

"Zítra si přečteme podmínky s právníky a lidmi z firmy. V tuto chvíli na to ještě nemám odpověď," sdělil TN.cz Boris Šťastný z vedení společnosti. "Nejprve se s tím seznámíme, pak budeme informovat dál," dodal.

Související obsah

Zeman strávil v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) téměř dva měsíce. Důvod hospitalizace hlavy státu prezidentská kancelář neupřesnila. Lékaři mluvili o komplikacích spojených se Zemanovým chronickým onemocněním. Člen prezidentova lékařského konzilia Pavel Pafko prohlásil, že Zeman má chronické onemocnění jater a naznačil, že jde o cirhózu. Prezident však opakoval pouze to, že trpěl nechutenstvím.​

Po propuštění prezidenta se o něj mají sestry starat nepřetržitě 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Portál Seznam Zprávy začátkem března uvedl, že péče o Zemana stála Hrad do konce ledna necelých 700 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz