Zahraničí

Putinův expert na řeč těla: Jeho chorá mysl klidně nařídí zničit celý svět

Putinův expert na řeč těla: Jeho chorá mysl klidně nařídí zničit celý svět
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Zásadní varování před dalšími kroky ruského prezidenta Vladimira Putina přišlo od experta na řeč těla Allana Pease, který se s ním setkal před 30 lety. Australan tehdy vládce Kremlu učil základní postoje a pohyby k vyjádření síly a dominance. Dnešní Putin má podle něj chorou mysl, jež nebude v krajním případě váhat zničit svět.

Muž, který v 90. letech naučil Vladimira Putina nejdůležitější triky řeči těla, aby si snáz získal respekt na světové politické scéně, teď varuje před jeho "nemocným mozkem". Podle Peaseho hrozí, že bude chtít zničit celý svět, upozornil portál Mirror.

Pease se krátce po pádu Sovětského svazu přestěhoval do Petrohradu. Chtěl zaplnit díru na trhu nově vzniklého samostatného Ruska a rychle se mu to povedlo. Původně měl být sice jeho nejdůležitějším klientem tehdejší ruský prezident Boris Jelcin, ten ale na schůzku nedorazil. Zato Putin si hned několik lekcí rovnou předplatil.

"Pamatuji si, že se učil velmi rychle. Hned si osvojil všechno, co jsem mu vysvětloval. Později jsem viděl v televizi, že používá stejné metody, které jsem ho naučil," prozradil Pease listu The Sun.

Související obsah

​Putina prý naučil nejdůležitější pohybové pravidlo, kterým člověk vyjádří sílu a zároveň se cítí neotřesitelně sebejistě. "Složíte ruce do tvaru kostelní věže a zakláníte se. U toho se usmíváte, aniž byste ukazovali zuby. Tento postoj vyjadřuje, že máte pod kontrolou všechny svoje emoce. Když si to osvojíte a praktikujete, i když jste nervózní, přináší to výsledky," vysvětlil australský expert na řeč těla.

Ruský prezident se ale podle Pease hodně změnil a po začátku invaze na Ukrajinu je nevyzpytatelný. "Dávno není tím sebejistým ředitelem všeho a všech. Je to chlap, který si každého drží od těla. Něco se děje s jeho hlavou, nechce kolem sebe lidi," uzavřel s tím, že Putin by se teď nemusel štítit ničeho.

Švýcarsko chce vyhostit milenku Putina. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz