Zahraničí

Tohle byli Putinovi miláčci. Nechali se hostit, teď od něj dávají ruce pryč

Tohle byli Putinovi miláčci. Nechali se hostit, teď od něj dávají ruce pryč
Gerard Depardieu a Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Ruský prezident trávil večírky po boku světoznámých celebrit, zpíval a hrál jim na klavír. Někteří na svých sociálních sítích mlčí a Putina i jeho válku ignorují, další se ho zastávají. Mezi vybranou smetánkou byli hollywoodští herci, slavní zpěváci a mnoho dalších celebrit.

Vladimir Putin patřil a stále patří mezi nejvlivnější muže světa, což mu přineslo mnoho slavných přátel. V prosinci 2010 se účastnil večírku společně s herci Gérardem Depardieuem, Kevinem Costnerem, Mickey Rourkem, Alainem Delonem, Sharon Stone, Monicou Belluciovou a mnoha dalšími hollywoodskými hvězdami, píše v knize Všichni muži Kremlu ruský novinář Michail Zygar.

Na večírku jim Putin zahrál na klavír a zazpíval slavnou píseň Blueberry Hill, za což mu hosté věnovali ovace ve stoje. Po invazi už od nich ale potlesk nesklízí. Mnozí se od něj naprosto distancovali a jeho dalšího večírku se velmi pravděpodobně nezúčastní. Další jen mlčí, na sociálních sítích se k Putinovi vůbec nevyjádřili, natož aby mu vyjádřili jakoukoliv podporu.

Související obsah

Velkou výjimkou je francouzský herec Gérard Depardieu, který se nikdy netajil se sympatiemi k ruskému lídrovi. Sám dokonce v roce 2013 přijal ruské občanství, které mu Putin u večeře osobně předal.

"Řeknu, co si myslím o Putinovi: Ruský národ potřebuje člověka, jako je tento – s ruskou povahou. Putin se snaží vrátit lidem jen kousek důstojnosti," řekl francouzský herec po večeři s prezidentem, informoval deník France 24.

V roce 2015 odmítal herec uznat nezávislost Ukrajiny, za což se ocitl na její černé listině. Představitel Obelixe tehdy svého přítele neopustil. "Nechte Vladimira na pokoji," řekl dokonce francouzské televizi.

Po začátku letošní invaze na Ukrajinu se svou rétoriku snažil částečně změnit. "Rusko a Ukrajina byly vždy bratrské země, jsem proti této bratrovražedné válce. Říkám, zastavte boje a vyjednávejte," reagoval Gérard na události na Ukrajině pro agenturu AFP.

Od Putina se odvracejí nejbližší. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

eska, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz