Krimi

Podvodníci v přestrojení lidem v bankách vybírali účty. Hrozí jim osm let vězení

Policisté z Prahy dopadli skupinu podvodníků, která má údajně na svědomí několik vybraných bankovních účtů. Při výběru peněz se v bance v přestrojení vydávali za klienty. Maskovaní v parukách, s falešnými vousy a v kostýmech si přišli během pár měsíců na devět milionů korun.

Na hospodářskou kriminálku se na přelomu roku obrátili zástupci bank s podezřením, že účty jejich klientů se staly terčem podvodníků. Detektivové po dlouhé a náročné práci nakonec zjistili, že jde o šestičlennou skupinu pachatelů.

Ta prý získávala informace o klientech banky z veřejně dostupných rejstříků. Zároveň používali dokumenty a listiny, které našli u popelnic. Na základě toho si udělali falešné doklady a vyrazili do banky.

Související obsah

Aby je nikdo nepoznal, často měnili svou image. Nosili falešné vousy a používali paruky. Proto si začali říkat herci. V bance pak vystupovali prý velmi přirozeně a sebejistě. Vydávali se za klienty a s pomocí padělaných dokladů převáděli peníze na svůj účet.

Rovněž si změnili kontaktní údaje. Pod smyšlenou legendou dokonce dokázali změnit i podpisový vzor. Vyšetřování policistů tak bylo velmi složité. Nakonec se jim podařilo celou skupinu identifikovat a zadržet. Pachatelé se dopustili několika trestných činů a za to jim teď hrozí až osmileté vězení.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz