Zahraničí

Speciální operace za chvíli skončí, tvrdil ruský generál. Pak ve válce zemřel

Speciální operace za chvíli skončí, tvrdil ruský generál. Pak ve válce zemřel
Jakov Rezancev | Zdroj: Profimedia

Ve válce na Ukrajině měl zemřít další ruský generál. Ukrajinská armáda měla v pátek zabít 48letého Jakova Rezanceva. Ten měl ruským vojákům říct, že válka na Ukrajině skončí za chvíli.

Ruský generál Jakov Rezancev zemřel při boji s ukrajinskou armádou, uvedl na telegramu ukrajinský poslanec Jurij Mysjagin. "Říká se, že to je vše. V životě dost bojoval, ale nedokázal vydržet další díl seriálu Čornobajivka. Sláva ozbrojeným silám Ukrajiny," napsal. Právě Čornobajivka je vesnice v Chersonské oblasti, na jejímž letišti se už mělo podařit zničit ruskou techniku a zabít generála Andreje Mordvičeva.

Rezancev dříve bojoval v Sýrii a čekal, že válka na Ukrajině skončí brzy. Vyplývá to z nahrávky ruského vojáka, kterou zveřejnil portál thedailybeast.com. Na ní si vzpomíná na proslov generála ze čtvrtého dne války. "Víš, co nám řekl? 'Nikomu není tajemstvím, že za pár hodin tato speciální operace skončí.' Ty hodiny pořád pokračují," stěžoval si voják.

Související obsah

Související obsah

Rusové zatím smrt významného generála nepotvrdili. Podle deníku Daily Mirror má ruská armáda problémy s nespolehlivým vybavením a elektronikou. Podřízení se navíc obávají dělat rychlá rozhodnutí.

Podle bývalého šéfa CIA Davida Petraeuse mají vliv také ukrajinští ostřelovači. "Prostě si je vybírají zleva, zprava," řekl pro stanici CNN o sniperech, kteří střílí ruské generály. Ukrajinci už dokázali zabít i generály Olega Miťajeva, Andreje Suchověckého, Vitalije Gerasimova či Andreje Kolesnikova.

Generálmajor Ruské federace Igor Konaschenkov mluví o zničení vojenských cílů (3/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz