Zahraničí

Putin má tajný recept na přežití. Zabít se ho prý pokusili už pětkrát

Putin má tajný recept na přežití. Zabít se ho prý pokusili už pětkrát
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Na ruského prezidenta Vladimira Putina se za 20 let v čele největší země světa pětkrát pokusili spáchat atentát. Šéf Kremlu kdysi prozradil jeden z důvodů, proč se mu před zabijáky pokaždé podařilo uniknout. Recept na přežití mu podle jeho slov poradil zesnulý kubánský diktátor Fidel Castro.

Putin, který koncem února nařídil ruské armádě vtrhnout na Ukrajinu, se vždy pohyboval na tenkém ledě. Začínal jako agent sovětské kontrarozvědky KGB, po pádu komunismu se stal ředitelem její nástupnické FSB a od posledního dne roku 1999 je prezidentem Ruska. A už pětkrát se ho někdo pokusil zavraždit, upozornil portál Irish Mirror.

Smrti ale pokaždé unikl. V roce 2012 svěřil americkému dokumentaristovi Oliveru Stoneovi, že o zajištění vlastní bezpečnosti se radil s kubánským diktátorem Fidelem Castrem. Tomu odpůrci usilovali o život ještě víckrát.

"Mluvil jsem o tom v minulosti s Castrem a ten mi povídá: ‘Víš, proč jsem pořád na živu?’ Tak jsem se zeptal proč. A Castro řekl: ‘Protože jsem si členy své ochranky vybíral jedině já sám a nikdo jiný. Dělám svoji práci, moji bodyguardi zase svoji a jsou v tom pořád poměrně dobří’," vzpomínal Putin.

Související obsah

Na to, že Putinovi nikdo nezkřiví ani vlásek, nepřetržitě dohlíží jednotka zvaná Kremelský pluk. Údajně má i tajné ochránce rozeseté po celé zemi. "Stoprocentně své ochrance důvěřuji," řekl podle Irish Mirror ruský prezident.

Stone se ho zeptal, jestli ví, že atentátníci se většinou snaží infiltrovat do nejbližšího okolí svého cíle. "Ano, to dobře vím. A víte, co říkáme v Rusku? Říkáme, že ti, kterým je předurčena smrt oběšením, se neutopí," odpověděl šéf Kremlu. "Naše osudy zná jedině bůh. Můj i váš," uzavřel.

O možné likvidaci Putina někým z jeho blízkého okolí se v posledních týdnech mluví v souvislosti s válkou na Ukrajině. Podle bezpečnostních expertů by se o to dokonce mohla pokusit jeho dcera, píše list Express. Spekuluje se také o tom, že se Putin schovává v protiatomovém krytu. Před dvěma týdny ale například navštívil sídlo ruské letecké společnosti Aeroflot.

Putin přirovnal Západ k nacistům. Podívejte se na jeho proslov:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz