Zahraničí

Obraz zkázy: Satelitní snímky ukazují, jak Rusové ničí ukrajinská města

Už více než měsíc ruská armáda demoluje ukrajinská města. Jedno z nejvíce zasažených míst je přístavní město Mariupol na jihovýchodě země. Bomby a střely z děl tam ničí obytné domy, obchodní centra i nemocnice. Velmi viditelné je to i na satelitních snímcích, které dokumentují stav před válkou i po zásahu ruské armády.

Rozsáhlé ostřelování zanechává ukrajinská města v troskách. Z přístavního města Mariupol se stala jen pustina plná ohořelých domů.

Záběry z dronu zachycují rozsáhlou oblast s vybombardovanými obytnými domy na sídlištích, které stále doutnají, zatímco jiné se po předchozích leteckých úderech proměnily v pouhá ohořelá torza.

Mariupol je v obležení ruských sil už přes tři týdny. Podle místních úřadů zemřely v bojích tisíce lidí. Před týdnem například zničily ruské bomby mariupolské divadlo, kde se ukrývaly stovky civilistů.

Související obsah

Na satelitních fotografiích je vidět, jak se ukrajinské město za pouhý měsíc změnilo k nepoznání. V Mariupolu mizí z map celé obytné čtvrti. Trosky zbyly z obytných domů, obchodů s potravinami, nákupních center i škol a nemocnic.

Z Mariupolu už prý zmizelo až 80 procent obytných budov. Bomby dopadají i na dětská hřiště.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz