Zajímavosti

Poslední show Phila Collinse. Legenda kapely Genesis už neudrží v rukou paličky

Poslední show Phila Collinse. Legenda kapely Genesis už neudrží v rukou paličky
Poslední koncert Phila Collinse Zdroj: Profimedia

Legendární hudebník Phil Collins musel ve svých 71 letech ukončit kariéru. Zpěvák a bubeník odehrál v sobotu poslední koncert. Přestat s vystupováním musí kvůli operaci zad, po které už nedokáže v rukou udržet paličky.

"Po dnešku si budeme všichni muset najít opravdovou práci," řekl v sobotu večer londýnské O2 aréně Phil Collins. Kapela Genesis, jejíž členem je on, Mike Rutherford a Tony Banks, tam odehrála poslední koncert. Můžou za to Collinsovy dlouhodobé zdravotní problémy, upozornil deník Daily Mirror.

Nedávno totiž 71letý bubeník a zpěvák prodělal operaci zad. Po té už nedokáže udržet v rukou paličky. Hraní na bubny, své největší životní vášně, se tak musel nadobro vzdát.

Kapela Genesis vyjela na konci minulého roku na turné "The Last Domino?". To bylo prvním společným vystupováním skupiny po 14 letech. Dříve jej navíc museli odložit kvůli pandemii koronaviru.

Související obsah

Od začátku šňůry koncertů však Collins zápasil se svými zdravotními komplikacemi. Při vystoupeních vypadal slabě a potřeboval celou dobu sedět na židli. "Samozřejmě, že moje zdraví věci mění. Když při show sedíte, tak to věci změní," řekl už dříve deníku The Guardian. "Na svých nedávných sólo šňůrách jsem ale zjistil, že to nijak nepřekáží, publikum stále poslouchá a reaguje. Není to tak, jak bych si to napsal, ale prostě to tak je," dodal.

Zdraví hudební legendy se zhoršuje posledních 15 let. Poranil si například krční obratel, takže si poškodil nervy. Zároveň zápasí se zánětem slinivky břišní. 

Reportáž z roku 2012 o tom, že Phil Collins nemohl kvůli zdravotním problémům hrát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz