Hyundai

Hyundai se pouští do nového projektu, bude vyrábět supersport!

Hyundai se pouští do nového projektu, bude vyrábět supersport!
Zdroj: Hyundai

Za nějakých pět let se objeví další zajímavé auto - bude to supersport s hybridním pohonem. Za jeho vývoj bude zodpovědný člověk co vyvíjel emkové BMW, o design se postará člověk co dělal Bugatti Chiron.

Hyundai sice teď zaměstnává (nejen) české nadšené řidiče svým novým hothatchem i30 N, kteří pořád neví, jestli ho milují, nebo nenávidí (to první je správně, je to vážně skvělé auto), ale tohle bude ještě něco úplně jiného. Viceprezident designu značky Luc Donckerwolke (dělal Lamborghini Gallardo a Murcielago) totiž v jednom z rozhovorů na veletrhu CES řekl, že Hyundai potřebuje auto, které bude vlajkovou lodí značky. A že už v Hyundai zahájili připravné práce na supersportu s hybridním pohonem.


DOPORUČUJEME: Nový závodní Hyundai ve vás vyvolá překvapivou emoci - budete ho chtít!

Podle Donckerwolka je to logický krok na podporu ostatních obyčejnějších modelů Hyundai, které budou mít hybridní pohon. Dvousedadlový supersport však bude výkladní skříní techniky. Za to jak pojede bude zodpovědný Albert Biermann, což je bývalý šéf emkové divize BMW, a který už šokoval celý svět tím, jak dobře jezdí již zmíněný Hyundai i30 N, nebo Kia Stinger. A člověkem co se postará o design je Alexander Selipanov, kterého Hyundai přetáhl z koncernu Volkswagen.


DOPORUČUJEME: Podívejte se, jak Chiron přivítá svého majitele. A nezapomeňte si pustit ZVUK!

Moc dalších informací o chystaném autě nemáme, jisté je jen to, že se bude vyrábět pod samostatnou značkou Genesis, pod kterou už Hyundai pustil do světa luxusní limuzínu. Bude mít plug-in hybridní pohon, tedy jeden či dva elektromotory a relativně malý přeplňovaný motor.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události