Koronavirus

Čína zavírá celou Šanghaj. Na covid chce otestovat 25 milionů lidí

Čínská Šanghaj od pondělí zavede postupný lockdown. Pět dnů bude zavřena tamní východní část a od 1. dubna zavřou tu západní. Město, které má 25 milionů obyvatel, chce všechny otestovat na koronavirus.

Největší čínské město zahájí v pondělí lockdown. Nejdřív hodlá město na pět dnů zavřít svou východní část, od 1. dubna zavře tu západní, informovala agentura AFP.

Lockdown ve městě využije Čína k tomu, aby otestovala všechny tamní obyvatele, upozornila agentura Bloomberg. Těch přitom v tomto městě žije 25 milionů.

Související obsah

Obří restrikce přichází v době, kdy Čína zažívá nejhorší vlnu covidu od začátku pandemie. Navzdory častému testování se Šanghaj stala čínským ohniskem koronaviru.

V sobotu nahlásilo město 2 676 nově nakažených. To je o 18 procent více než den předtím. Největší čínské město je centrem mezinárodního obchodu a významný přístav.

Související obsah

Podle Bloombergu značí lockdowny dříve v Šen-čenu a nyní v Šanghaji problémy strategie nulové tolerance covidu. Zatímco Evropa či USA se s koronavirem naučily žít, čínské zavírání hranic, testování a povinné karantény se každým dnem hůře dodržují.

Když začaly případy koronaviru na začátku tohoto měsíce stoupat, zareagovala Šanghaj tím, že zavřela všechny školy a zakázala ve městě autobusové linky, které jezdí mezi čínskými provinciemi. Plnohodnotnému lockdownu se ale až do současnosti vyhýbala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz