Zahraničí

Alžběta II. se chystá vzdát oblíbené kratochvíle. Kvůli zdravotním problémům

Alžběta II. se chystá vzdát oblíbené kratochvíle. Kvůli zdravotním problémům
Královna Alžběta na projížďce Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. je známá svou láskou ke koním. Kvůli zdravotním potížím se však chystá oblíbené kratochvíle vzdát. Děje se tak krátce před jejími 96. narozeninami.

Zálibu v jízdě na koni má Alžběta II. už od mládí. Často bývala viděna po boku manžela prince Philipa, jak se prohání na koni v areálu hradu Windsor.

Ovšem vzhledem ke zdravotním problémům a vysokému věku se britská panovnice rozhodla podle portálu Express svého milovaného koníčku vzdát. "Nemyslím si, že ji znovu uvidíme na jejím poníkovi," uvedl královský expert Robert Hardman.

Související obsah

Podle řady odborníků jde o důležitý okamžik v životě královny. "Nedokážu si představit, že by mnoho dalších lidí, kterým bude 96 let, usedlo na koně," poznamenal Hardman.

Panovnice na koni jezdila během loňské letní dovolené na zámku Balmoral, píše portál The News International. Následně jí lékaři kvůli zdravotním problémům nařídili klid. Zdravotní stav se však nezlepšil a oblíbené kratochvíle se musela vzdát až do jara. Tehdy však byla pevně rozhodnutá se k ježdění co nejdříve vrátit. 

Královna Alžběta II. prodělala v únoru koronavirus. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz