Krimi

Brutální týrání dítěte (3) na Trutnovsku. V kritickém stavu skončilo v nemocnici

Brutální týrání dítěte (3) na Trutnovsku. V kritickém stavu skončilo v nemocnici
Ilustrační foto Zdroj: TN.cz

Královéhradečtí kriminalisté vyšetřují případ týrání tříletého dítěte z Vrchlabí na Trutnovsku. Vyšetřovatelé z činu obvinili matku a jejího přítele. Dítě skončilo v kritickém stavu v nemocnici.

Policisté v sobotu zahájili trestní stíhání matky tříletého dítěte a jejího přítele, který za nimi docházel. "Podle šetření měli oba dospělí v domácím prostředí dítě po dobu minimálně několika týdnů trestat nepřiměřenými fyzickými tresty," sdělila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle vyšetřovatelů pak vše mělo vygradovat v době, kdy měl dítě na starost právě dotyčný muž. "Trestání pak vyvrcholilo až v těžké ublížení na zdraví," doplnila Prachařová.

Související obsah

Dítě si převzali do péče zdravotníci. "Mohu potvrdit, že jsme u dítěte zasahovali. Ve velmi vážném, až kritickém stavu jsme jej transportovali do hradecké nemocnice," řekl TN.cz mluvčí záchranářů Ivo Novák. Podle lékařů je chlapec mimo ohrožení života a při vědomí.

Státní zástupce podal žádost o vzetí obou dospělých do vazby, což soud akceptoval. "Matku dítěte vyšetřovatel obvinil ze zločinu týrání svěřené osoby, částečně samostatně a částečně ve spolupachatelství. Jejího přítele ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinu týrání svěřené osoby, částečně samostatně a částečně ve spolupachatelství," doplnila Prachařová.

V případě prokázání viny hrozí ženě až osm let ve vězení, obviněnému muži až 12 let. Kriminalisté se případem dále intenzivně zabývají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz