Zajímavosti

Velké změny na oblíbené sociální síti? Elon Musk chce prosadit zásadní novinku

Velké změny na oblíbené sociální síti? Elon Musk chce prosadit zásadní novinku
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Americký podnikatel a aktuálně největší akcionář Twitteru Elon Musk přemýšlí o změně, která by mohla nastat u přidávání příspěvků na sociální síti. Zjišťuje, jaký názor mají lidé na možnost editace příspěvků. Tato funkce doposud v nabídce nebyla, drtivá většina uživatelů by ji ale skutečně uvítala. Vyplývá to z ankety, kterou miliardář vydal v noci na úterý.

Tlačítko sloužící k editaci příspěvků na Twitteru. Po této změně volají uživatelé sociální sítě už řadu let. Doposud se ho ale nepodařilo prosadit. Průlom by mohl přijít s Elonem Muskem, americkým podnikatelem, který nově vlastní téměř 10 procent sociální sítě.

Ten se rozhodl otestovat, jestli má návrh více příznivců nebo odpůrců. Zveřejnil anketu, ve které se uživatelů Twitteru ptal na názor. Během prvních osmi hodin od jejího uveřejnění hlasovalo zhruba 2,5 milionu lidí. Tři čtvrtiny z nich by možnost již napsané a zveřejněné příspěvky upravovat uvítalo.

Musk neřekl, jestli o změnu opravdu usiluje. Průzkum ale naznačuje, že o ní minimálně přemýšlí. Pokud by chtěl úpravy opravdu prosadit, čerstvě získaný firemní podíl by mu mohl jednání u vedení Twitteru usnadnit.

Související obsah

​Aktuálně je největším akcionářem společnosti. Vlastní 9,2 procenta sociální sítě, což je více než čtyřnásobek toho, co má k dispozici zakladatel sítě Jack Dorsey. Za podíl ve firmě měl zaplatit 2,89 miliardy dolarů, tedy v přepočtu zhruba 64 miliard korun.

Muskův nákup firmu posílil. Při pondělním obchodování na burze se hodnota akcií Twitteru zvedla o více než 27 procent, informuje BBC.

Na anketu amerického podnikatele zareagoval i šéf Twitteru Parag Agrawal, který uživatele v hlasování ještě "pošťouchl". Sdílel Muskův průzkum a okomentoval ho slovy: "Důsledky tohoto průzkumu budou důležité. Prosím, hlasujte opatrně."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz