Zahraničí

Student sleduje na twitteru tryskáč Elona Muska. Ten mu za zrušení účtu nabízí tisíce

Student sleduje na twitteru tryskáč Elona Muska. Ten mu za zrušení účtu nabízí tisíce
Elon Musk | Zdroj: Profimedia

Mladý Američan Jack Sweeney založil twitterový profil, na kterém monitoruje pohyb soukromého tryskáče Elona Muska. Ten mladíka na twitteru prosí o smazání profilu a označuje ho za bezpečnostní riziko. Za odstranění nabízí finanční odměnu, o jejíž výši se nyní dohadují.

Jack Sweeney naprogramoval software, pomocí kterého sleduje pohyb letadla patřícího miliardáři Elonu Muskovi. Ten nabídl mladíkovi pět tisíc dolarů (necelých 110 tisíc korun) za smazání twitterového profilu. Podle Muska jde totiž o bezpečnostní riziko, protože kvůli twitterovému účtu, který trasuje pohyb jeho letadla, může kdokoliv zjistit, kde se Musk nachází.

Nabídka se Sweeneymu zdála nízká, a jak řekl v rozhovoru pro zpravodajský web Business Insider, stojí za tím dost práce. Pět tisíc dolarů je tak prý málo. Také by to podle něj dostatečně nevykompenzovalo zábavu, kterou mu správa profilu přináší.

Související obsah

​Ve twitterové konverzaci s miliardářem si řekl o 50 tisíc dolarů (přibližně 1,1 milionu korun). "Byla by to skvělá podpora studia na vysoké škole a možná bych si mohl dovolit i koupit auto," řekl student. Miliardář napsal, že nad nabídkou bude uvažovat.

Zatím alespoň využil některé bezpečností prvky, které mu student poradil, aby bylo možné jeho tryskáč hůř vytrasovat. I tak Sweeney stále dokáže letadlo sledovat. V poslední zprávě Musk napsal, že není správné, aby za vypnutí účtu musel platit.

Související obsah

​Sweeney, který studuje první ročník vysoké školy, sleduje i několik dalších tryskáčů – například tryskáč Billa Gatese či Jeffa Bezose. Ti zatím na twitterové účty, které jsou věnované jejich cestám, nereagovali. Mladík říká, že se díky tvorbě těchto profilů naučil kódovat, získal nové sledující na sociálních sítích, a dokonce si našel brigádu jako vývojář aplikací.

pv, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz