Zajímavosti

Zůstaňte s nimi až do konce, vzkazuje veterinářka majitelům psů

Zůstaňte s nimi až do konce, vzkazuje veterinářka majitelům psů
Ilustrační foto Zdroj: profimedia.cz

Podle veterinářky, která během své kariéry viděla uspání mnoha psů, je důležité, aby majitelé se svými mazlíčky zůstali až do konce. Pohled na ně má zvířata uklidnit během jejich posledních chvil, než injekce začne fungovat. Veterinářka to vzkázala uživatelům platformy Reddit.

Rozloučení s domácím mazlíčkem, kterého musíte nechat uspat, může být zničující. Podle britské veterinářky by se ale majitelé měli překonat a zkusit být se svým zvířetem až do úplně poslední chvíle.

"Možná bude těžké se s nimi rozloučit, ale pro ně je to peklo. Už tak nemají rádi veterináře, bojí se a hledají svého majitele," cituje veterinářku britský web Mirror. Majitelům by rozhodnutí mělo usnadnit vědomí, že zvíře už nic nebolí.

Podle ženy jsou i tací majitelé, kteří volí snadnější cestu a uspání svého mazlíčka přečkají na chodbě. Veterinářka sdílela s uživateli platformy příběh, kdy majitelka dovezla svou 13letou fenu na kliniku k uspání už v 9 hodin a nechala ji tam celý den samotnou i přesto, že věděla, že se veterinář, který měl uspání provést, vrátí až po 18. hodině z návštěvy farmy.

Související obsah

​Fena svou paničku podle slov veterinářky hledala celý den po pokoji, i když se jí veterinářka snažila věnovat. "Byla příliš zaneprázdněná, než aby ji přivedla později. A tak žena nechala svou ‘holčičku‘ celý den samotnou až do její smrti," řekla veterinářka s tím, že ani ve chvíli uspání nepřestávala svou majitelku vyhlížet.

"Psi vědí, co se děje, tohle jim nedělejte. Buďte u toho, až přejdou přes duhový most. Nezabije vás to, slibuju," vzkázala žena a dodala, že se to samozřejmě netýká těch lidí, kteří se svými mazlíčky v době uspání nemohli být kvůli protiepidemickým opatřením.

EU chce zakázat antibiotika pro zvířata. Budou zbytečně umírat, tvrdí veterináři (12/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz