Krimi

Sypač zdemoloval auto se seniorem. Řidiči hrozí šest let za mřížemi

Policie obvinila řidiče sněžného pluhu, který loni v prosinci zabil při dopravní nehodě v Sosnové na Českolipsku staršího muže. Podle policie vjel do křižovatky a radlice vůz zcela zdemolovala. Šofér se po nehodě hájil tím, že řidiče neviděl, protože nesvítil. Policie to nyní vyvrátila.

Radlice posypového vozu se při nehodě zabořila do kabiny malého auta. V ní na následky těžkých zranění zemřel muž v seniorském věku.

"Chtěl jsem vyjíždět a najednou rána. Jsem ho vůbec neviděl. Byl neosvětlenej. Vůbec nesvítil, takže jsem ho neviděl," vypověděl v prosinci minulého roku řidič posypového vozu.

Policisté museli tento argument prošetřit a to speciálním vyšetřovacím pokusem přímo na místě nehody i se stejnými auty. Čekalo se na identické podmínky.

Související obsah

"Budou provedeny celkem čtyři pokusy s vozidlem Nissan Micra a s vozidlem silničářů," řekla v lednu Helena Witturová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality.

Znalce po provedení pokusů čekalo mnoho výpočtů. Po dvou měsících už mají jasno. "Řidiče nákladního vozidla jsme obvinili z usmrcení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Šoféra sypače teď čeká soud, který ho může poslat až na 6 let do vězení.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz