Domácí

Strach ze salmonely. Kinder v Česku stahuje některé čokolády

Strach ze salmonely. Kinder v Česku stahuje některé čokolády
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Společnost Ferrero stahuje z českého trhu vybrané šarže svých čokoládových výrobků. V některých evropských zemích panuje podezření, že jejich konzumace mohla souviset s onemocněním salmonelózou. Propukla u nejméně 57 lidí, především dětí. Podle firmy se jedná pouze o preventivní opatření.

Začátkem týdne zmizely některé výrobky Kinder, zejména vajíčka s překvapením, z německých, nizozemských a dalších evropských obchodů. Vybrané šarže se preventivně přestanou prodávat i v Česku, oznámila ve středu společnost Ferrero.

U desítek lidí, převážně dětí, v Evropě propukla salmonelóza. Panují obavy, že to může mít souvislost s konzumací těchto čokolád.

"Přestože žádný z našich produktů Kinder uvedených na trh nebyl pozitivně testován na salmonelu, bereme tuto situaci mimořádně vážně, protože péče o spotřebitele je naší nejvyšší prioritou," uvedl výrobce. "Jako součást preventivních opatření jsme se rozhodli v České republice a na Slovensku dobrovolně stáhnout vybrané šarže některých výrobků Kinder vyrobených v Belgii," doplnil.

Související obsah

Z obchodů zmizí několik šarží čokolád Kinder Schoko-Bons, Kinder Maxi Surprise, Kinder Happy Moments, Kinder Mix a Kinder Mini Eggs.

Seznam šarží stahovaných Kinder výrobků

papyrus_core.transform.document.file_type: pdf papyrus_core.transform.document.file_size: 343.71 kB

"​Pokud jste některý z těchto výrobků zakoupili, doporučujeme, abyste je nekonzumovali, ale místo toho si produkty nechali a kontaktovali náš tým péče o zákazníky. Tato situace nás mrzí. Rádi bychom vás ujistili, že bezpečnost potravin bereme extrémně vážně," uzavřela společnost Ferrero.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz