Zahraničí

Kreml odsuzuje sankce proti Putinovým dcerám: Jde o západní šílenství proti Rusku

Kreml odsuzuje sankce proti Putinovým dcerám: Jde o západní šílenství proti Rusku
Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Kreml se ve čtvrtek vyjádřil, že je zmaten sankcemi USA. Nazval je jen další součástí západního šílenství proti Rusku. Reagoval tak na nová omezení proti Moskvě, která se ve středu zaměřila na ruské banky a elity, zasaženy budou i Putinovy dcery.

Kreml ve čtvrtek uvedl, že nechápe rozhodnutí USA uvalit sankce i na Putinovy dcery, Katerinu a Marii. Američtí představitelé mají podezření, že právě ony skrývají bohatství svého otce, informovala agentura Reuters. Sankce se proto ve středu opět rozšířily a zaměřily se na ruské banky a elity.

"Samozřejmě považujeme tyto sankce samy o sobě za pokračování absolutně zuřivého postoje k uvalování omezení. Každopádně pokračující linie uvalování sankcí vůči rodinným příslušníkům mluví sama za sebe," řekl novinářům mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Související obsah

"To je něco, co je těžké pochopit a vysvětlit. Bohužel s takovými protivníky se musíme vypořádat," doplnil Peskov, že Kreml nemůže pochopit, proč se terčem západu staly zrovna Putinovy dcery.

Prezidentova dcera Katerina Tichonova pracuje jako technologická manažerka pro ruskou vládu a její obranný průmysl. Jeho druhá dcera, Maria Voroncovová, vede vládní programy na genetický výzkum, na který osobně dohlíží její otec.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz