Domácí

Cestování bude jednodušší! Ministerstvo ruší covidová opatření

Od soboty přestávají platit všechna protiepidemická opatření pro lidi, kteří vstupují na území Česka po předchozím pobytu v zahraničí. Ve čtvrtek o tom rozhodl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

V sobotu končí povinnost vyplňovat po příjezdu ze zahraničí příjezdový formulář a předkládat doklad o negativním testu, prodělání nemoci nebo dokončeném očkování. Rozhodl o tom ve čtvrtek ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. V pátek na to upozornilo ministerstvo zahraničí na svém webu.

"Při návratu ze zahraničí od 9. 4. 2022 není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti. I nadále se však doporučuje ověřit si podmínky přepravy (včetně doložení bezinfekčnosti, tj. test, očkování, prodělání nemoci) přímo u sjednaného přepravce hromadné dopravy (letadlo, autobus, vlak)," píše ministerstvo.

Související obsah

Opatření je možné zrušit díky lepšící se epidemické situaci v Česku i ve světě. Ve čtvrtek přibylo 4 982 nově nakažených koronavirem. Podle údajů ministerstva zdravotnictví laboratoře ve čtvrtek provedly 24 tisíc testů. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz