Zahraničí

Setkáme se v nebi. Dítě z Boroďanky napsalo své mrtvé mamince dojemný dopis

Setkáme se v nebi. Dítě z Boroďanky napsalo své mrtvé mamince dojemný dopis
Následky ostřelování v Boroďance | Zdroj: Profimedia

Devítiletá dívka z Ukrajiny Galija napsala srdceryvný dopis pro svou zesnulou maminku, kterou zabili Rusové v Boroďance nedaleko Kyjeva. Poděkovala jí za nejlepších devět let svého života a slíbila, že bude hodná, aby se jednou mohly opět setkat v nebi.

Válka na Ukrajině zničila už nespočet rodin. Ve zpustošené Boroďance o svou maminku přišla i devítiletá Galija. O jejím příběhu informoval poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Gerašenko, který zveřejnil na twitteru dopis, jenž holčička napsala své mamince.

"Jsi ta nejlepší máma na celém světě. Nikdy na tebe nezapomenu. Přála bych si, aby ses dostala do nebe a byla tam šťastná. Udělám vše proto, abych byla dobrý člověk a také se dostala do nebe. Uvidíme se tam," vzkázala své zesnulé mamince.

"Tento dopis je dárek pro tebe. Nevychovala jsi mě zbytečně. Děkuji ti za nejlepších devět let mého života. Jsem ti velmi vděčná za své dětství," napsala.

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj tento týden prohlásil v souvislosti s odhalenými popravami v Buči, že situace v sousední Boroďance je ještě horší. Obě městečka leží nedaleko Kyjeva a prožila v posledních týdnech intenzivní ostřelování a okupaci ruskou armádou.

Související obsah

​Poté, co se okupanti z oblasti stáhli, začala vyplouvat na povrch zvěrstva, která tam napáchali. Ve čtvrtek generální prokurátorka Iryna Venediktová uvedla, že v troskách domů v Boroďance bylo nalezeno 26 těl. Počet obětí ale pravděpodobně poroste, záchranáři místo stále prohledávají.

"Nemáme přesný údaj o počtu lidí, kteří by stále mohli být uvězněni pod zřícenými budovami, ale musíme je všechny prohledat," řekla záchranářka Světlana Vodolahová. Podle policie tam mohou být pohřbeny stovky lidí, uvedlo zpravodajství DW.

Tento týden v Boroďance natáčel i reportér TV Nova Jiří Jabůrek:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz