Zahraničí

Policie má poslední tři týdny. Potom únosce a vrah Maddie unikne bez trestu

Policie má poslední tři týdny. Potom únosce a vrah Maddie unikne bez trestu
Maddie někdo unesl, když jí byly tři roky | Zdroj: Profimedia

Pouhé tři týdny zbývají kriminalistům na to, aby hlavního podezřeného z únosu a vraždy Madeleine McCannové dostali před soud. Jinak už nebude možné německého recidivistu Christiana Brücknera nebo jakéhokoliv jiného pachatele potrestat. Portugalsko má totiž 15letou promlčecí lhůtu.

Od záhadného zmizení Maddie McCannové z apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz uplyne 3. května už 15 let. Pro vyšetřovatele je to vážný problém. Už dva roky se snaží marně usvědčit podezřelého pedofila Christiana Brücknera, a pokud ho nedostanou před soud do tří týdnů, už ho nebude možné ani po prokázání viny potrestat.

Upozornil na to britský portál Mirror. "Portugalsko má promlčecí lhůtu, pachatele trestných činů už není po 15 letech možné potrestat. Jakékoliv šance na stíhání případného únosce Madeleine McCannové tak po 3. květnu přestanou existovat," řekl právník Spencer Dohner.

Situace by se změnila, kdyby se Maddie našla živá. V takovém případě by bylo možné jejího únosce odsoudit do jejích 23 let. Letos by oslavila 19. narozeniny.

Související obsah

"Pokud je ale Madeleine mrtvá, jak se domnívají němečtí kriminalisté, a zavraždili ji v Portugalsku v době jejího zmizení, pak platí 15letá promlčecí lhůta. Zákon hovoří jasně," doplnil Dohner. I kdyby se nakonec nepotvrdila vyšetřovací verze o Brücknerovi, spravedlnosti unikne i kdokoliv jiný. 

Do konce roku chtějí případ odložit i detektivové ze Scotland Yardu, kteří mají za to, že jejich němečtí kolegové dostatek důkazů proti Brücknerovi stejně nikdy neshromáždí, informoval New York Post. Recidivista si od loňského podzimu odpykává trest za znásilnění americké turisty rovněž v Praia da Luz.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém Brücknerovi:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz