Zahraničí

Obavy o zdraví královny Alžběty II. Nezúčastní se velikonočních bohoslužeb

Britská královna Alžběta II. se stahuje do ústraní. Nezúčastní se bohoslužby na velikonoční neděli a už při slavnostní mši na Zelený čtvrtek panovnici zastoupili princ Charles a vévodkyně Camilla.

Královna Alžběta II. se tento víkend nezúčastní tradiční bohoslužby na velikonoční neděli v kapli svatého Jiří. Obavy o její zdraví zesílily poté, co nepřišla na mši na Zelený čtvrtek, napsal deník The Sun. Podle pobočníků má panovnice problémy s pohybem.

Každoroční událost na Zelený čtvrtek je důležitou součástí královského kalendáře. Alžbětu II. ale letos musel v tento významný den zastoupit její syn princ Charles s manželkou Camillou. Následník trůnu splnil i starodávnou tradici, při které rozdělil "mince od panovníka". Je to poprvé, co princ z Walesu zaujal místo panovnice pří této příležitosti. 

Související obsah

Důvody osobní nepřítomnosti Alžběty II. zatím nikdo z jejího okolí neupřesnil. V posledních týdnech však královna řadu akcí musela zrušit ze zdravotních důvodů, mimo jiné prodělala covid. S jakými dalšími potížemi se potýká, ale není jasné.

Příští čtvrtek bude královně 96 let. Narozeniny slaví tradičně v soukromí, oficiální oslavy se konají vždy až v červnu. Přesto chce veřejnost panovnici v den jejích narozenin spatřit. "Asistenti se obávají, že když veřejnost Její Veličenstvo neuvidí, lidé si budou myslet, že nestojí za to, aby tam šli," uvedla královská biografka Angela Levinová.

Související obsah

Ve čtvrtek navštívil Alžbětu II. její vnuk princ Harry i s manželkou Meghan. O setkání informoval list The Sun. Manželé se ve Velké Británii zastavili po cestě do Nizozemka. Babička a vnuk se tak viděli poprvé od roku 2020, kdy se Harry s Meghan vzdali oficiální role v královské rodině a odstěhovali se do Spojených států amerických.

Britská královna se na konci března po téměř pěti měsících ukázala na veřejnosti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz