Zajímavosti

Slovenka vlastní přes 1 500 věcí spjatých s Titanikem. Získala i velmi známé kousky

Před 110 lety narazil Titanik do ledovce a skončil na dně Atlantského oceánu. V mrazivých vodách našlo smrt více než 1 500 pasažérů z 2 200. Příběh "nepotopitelného" parníku, který nedokončil ani svou první plavbu, se stal legendou a oslovil i řadu sběratelů. Mezi vášnivé fanynky se řadí také Slovenka Darina.

Darinu Drábikovou Helíkovou z Považské Bystrice fascinuje Titanik od dětství. Nejprve se zaměřovala na výstřižky a modely slavného parníku, nyní vlastní největší sbírku artefaktů spojených s Titanikem v celé střední Evropě, informují tvnoviny.sk.

Slovenský televizní magazín Reflex odvysílal její příběh. Darina přiznala, že aktuálně vlastní 1 523 věcí souvisejících s Titanikem. Největší hodnotu má pro ni replika šperku nalezeného v roce 1987 ve vraku lodi. Pochlubila se ale i sponou ze slavného filmu Jamese Camerona s Kate Winslet a Leonardem DiCapriem v hlavních rolích.

Většinu předmětů sehnala na aukčních portálech. Některé jsou originály přímo z Titaniku. Vlastní úlomky z části trupu lodi, ale také uhlí vylovené z vraku.

Související obsah

​Mezi její oblíbené kousky patří i talíře, ze kterých jedli Jack a Rose ve slavném filmu. Chybět však nemůže ani "modré srdce oceánu". "Paní Charlotta Cardezová šla s velmi známým šperkem, tzv. modrým diamantem, přímo na Titanik i se svým synem. Oba se zachránili, o šperky ale přišli při potopení lodi a paní Cardezová dostala velké odškodné," povyprávěla Darina příběh, který se s tím původním pravým kouskem pojí.

Darina si sama dokonce ušila šaty, které měla Rose ve filmu na sobě. Na jejich výrobu použila 72 500 korálků a šperků, čímž se zapsala i do slovenské knihy rekordů. Díky Titaniku se potkala dokonce se svou životní láskou. S manželem sdílí společnou zálibu a hodlají v ní pokračovat i s malou dcerkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz