Zajímavosti

Režisér minisérie Iveta se na Bartošovou ptal lidí na ulici. Neuvěříte, co mu řekli

Iveta Bartošová by před pár dny oslavila 56. narozeniny. Byla jedinečným hlasem své generace i romantickou princeznou československého popu. Režisér série Iveta měl zvláštní metody. Oslovoval lidi na ulici, aby mu řekli, co si o ní myslí. Podívejte se na první záběry z minisérie.

Iveta Bartošová, nezapomenutelná zpěvačka s pohnutým osudem. Ve druhé polovině 80. let se stala zjevením na tuzemské hudební scéně. Počátky její kariéry budete moct sledovat v minisérii Iveta od 6. května exkluzivně na Voyo

Jednu z nejslavnějších československých zpěvaček ztvárnila Anna Fialová. "Ta role vyžaduje poctivou přípravu a s Majkem (režisérem) i vlastně s Vojtou jsme věnovali spoustu času zkouškám a nakoukávání postav Ivety a Petra," popisuje přípravy na natáčení minisérie Fialová.

Celá řada Ivety se detailně propracovávala do nejmenších detailů. "Myslím, že Aničku připoutalo do spolupráce se mnou takové vzájemné oddání se tomu projektu. U nás třeba neexistovalo, že bychom točili záběr a pak dali pět minut pauzu na cigáro," říká režisér Michal Samir.

Související obsah

​Partnera zpěvačky Petra Sepéšiho si v minisérii zahrál Vojtěch Vodochodský, který byl už od začátku jasnou volbou. "Když přišel na casting v podstatě Sepéši, tak tam zkrátka nebylo co řešit," říká s nadsázkou Samir.

"My jsme vycházeli převážně z různých rozhovorů a písniček. Koukali jsme na jeho temporytmus, gesci a energii hlavně. Ale nutno podotknout, že jsme se sešli i s jeho bratrem, abychom zjistili také to, jak se choval mimo kameru," nastínil Vodochodský.

Související obsah

​Režisér na projektu Iveta pracuje už pět let. Při jeho tvorbě měl ale zvláštní metody, na zpěvačku se totiž ptal i lidí na ulici. "Bylo zajímavé, že lidi odpovídali, že Ivetu moc neřeší. Ale jakmile jsme se pustili do druhé otázky a oni zjistili, že je za to nikdo nezesměšní, tak najednou 90 % z nich říkalo, že Ivetu poslouchali a měli ji na plakátu," překvapilo Samira.

Minisérii Iveta budete moct sledovat už od 6. května exkluzivně na Voyo.

Finišují poslední úpravy třídílné minisérie s názvem Iveta. Na reportáž z televizních novin, se podívejte ZDE:

Roman Filip, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz