Válka na Ukrajině

Manželka ruského vojáka mu dovolila znásilňovat Ukrajinky. Odhalily je odposlechy

Manželka ruského vojáka mu dovolila znásilňovat Ukrajinky. Odhalily je odposlechy
Ruští vojáci | Zdroj: Profimedia

Ukrajinské tajné službě se podařilo zachytit telefonát ruských manželů z Krymu. Mluví spolu o znásilňování Ukrajinek a dle všeho se alespoň manželka velmi dobře baví. Identitu manželů odhalil ukrajinský tým rádia Svobodná Evropa.

Nad telefonátem mezi ruským vojákem a jeho manželkou zůstává rozum stát. V rozhovoru, který zachytila Bezpečnostní služba Ukrajiny, vybízí žena svého manžela k tomu, aby na Ukrajině znásilňoval tamní ženy. Informoval o tom server Daily Mail.

"Tak tedy ano, udělej to," říká na třicetivteřinovém záznamu Olga Bykovská a směje se "Jsou tam ukrajinské ženy. Znásilňujte je. Ano. Ale nic mi neříkej." Z toho je zřejmě překvapen i její muž Roman. "Takže je mám znásilnit a nic ti neříkat?" ujišťuje se. "Přesně tak, ať se o ničem nedozvím," odpovídá mu manželka a stále se směje.

Související obsah

Záznam hovoru si můžete poslechnout zde. V závěru telefonátu ještě Bykovská svého muže prosí, aby při činu použil kondom. "Ano, máš mé povolení. Ale prosím, použij ochranu," říká.

Roman Bykovsky s manželkou Olgou:

Zprvu se nedařilo manžele identifikovat. Nakonec je ale odhalilo rádio Svobodná Evropa. Vyšetřovatelé z investigativního projektu ukrajinské sekce tohoto rádia manžele kontaktovali, oba ale toto obvinění popřeli.

Související obsah

Roman Bykovský momentálně v nemocnici kvůli zranění. On i Olga reportérům potvrdili svou totožnost, ale na další otázky odmítli odpovědět. Členové investigativního týmu nicméně upozorňují na to, že jejich hlasy jsou těm z nahrávky nápadně podobné.

Ani proti jednomu z nich zatím nikdo nevznesl obvinění. V rámci války je znásilnění válečným zločinem a vojáci, kteří se ho dopustí, by mohli čelit válečnému soudu. Odpovědni jsou v takových případech i velitelé vojáků, pokud proti takovému násilí na civilním obyvatelstvu nijak nezasáhnou.

Potratové pilulky pro znásilněné ženy. Podívejte se na video o tomto tématu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz