Domácí

Vláda zasedala na zámku Štiřín. Catering vyšel na téměř čtvrt milionu, vadí opozici

Vláda znovu navrhuje jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky generálem. Po středečním jednání vlády to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Opozici vadí, že občerstvení při jednání vyšlo na statisíce korun.

Uprchlíci z Ukrajiny budou moct v Česku uzavírat nájemní smlouvy na sociální byty, které vzniknou s podporou státu. Zároveň nemusí dokládat vlastnictví dalších nemovitostí a skládat kauci. Ve středu to schválila vláda na svém jednání, které se konalo netradičně na zámku Štiřín, kde ministři zůstanou až do čtvrtečního rána.

Podle smlouvy si ministři a jejich doprovod na zámku dopřávají pohoštění za téměř čtvrt milionu korun. "Vláda každý den říká lidem, že si nemohou žít nad poměry a měli by se uskromnit. Ale vláda sama si žije na vysoké noze. Výlety do Dubaje, vysoké platy, noví úředníci na Úřadu vlády a teď bohaté občerstvení za statisíce korun. To je opravdu ta slibovaná změna?" rozčiloval se předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala.

Související obsah

"Co stojí nějaký catering, to nevím, ale my jsme to udělali ve státním objektu, aby to bylo co nejlevnější. Nebudu zmiňovat nějaké věci s pávy a fotografiemi, co všechno dělala ta předcházející vláda," reagoval premiér Fiala.

"Skandální je, že vláda na svém provozu nešetří, ale lidem neustále říká, že se mají omezovat," sdělil expremiér Andrej Babiš (ANO). K neformálnímu jednání přitom využila zámek Štiřín i minulá vláda premiéra Andreje Babiše. Ministři se tam sešli krátce před Vánoci v roce 2018.

Budova zámku je majetkem státu a spravuje ji ministerstvo zahraničí. Andrej Babiš ještě jako ministr financí několikrát navrhoval, aby se stát zámku zbavil, protože je ztrátový. Tehdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) ale s prodejem nesouhlasil.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz