Zahraničí

Ruský miliardář měl vyvraždit rodinu. Je to druhý případ za pár dní

Ruský miliardář měl vyvraždit rodinu. Je to druhý případ za pár dní
Španělská policie, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Ve Španělsku zemřel podivnou smrtí ruský miliardář Sergej Protosenja i se ženou a dcerou. Vyšetřovatelé pracují s verzí, kdy Protosenja svou manželku a dceru ubodal a následně se oběsil na zahradě. Protosenja byl v minulosti viceprezidentem představenstva ropné společnosti Novatek.

Těla ruského miliardáře Sergeje Protosenje i jeho rodiny objevili v úterý odpoledne španělští vyšetřovatelé v miliardářově vile v letovisku Lloret de Mar na severovýchodním pobřeží Španělska. Strážce zákona zburcoval syn žijící ve Francii, který se své rodině nemohl dovolat.

Kriminalisté ve vile nalezli těla Protosenjovy manželky a osmnáctileté dcery. Obě těla ležela ve svých postelích a nesla známky smrtelných zranění nožem a sekerou. Miliardáře našli oběšeného na zahradě domu poblíž zakrvácených zbraní, píše portál Telecinco.

Podle sousedů hrůznému činu nic nenasvědčovalo. Členové rodiny byli údajně vždy zdvořilí a slušní. Rodina do své vily v Lloret de Mar zamířila na Velikonoce, s výjimkou syna, který zůstal doma ve Francii.

Související obsah

Sergej Protosenja byl ruským miliardářem s majetkem více než 9,75 miliardy korun. Získal jej během svého působení v ruské plynárenské společnosti Novatek, která je po státním Gazpromu druhým největším dodavatelem plynu v Rusku. Protosenja v ní sedm let působil jako viceprezident představenstva.

V krátké době jde již o druhý případ podivné smrti ruského miliardáře, při kterém zahynula celá rodina. Před pár dny podobně zahynul Vladislav Avajev, bývalý viceprezident Gazprombanky. Jeho i jeho manželku a dceru nalezla policie zastřelené v jejich bytě. I v jeho případě pracují vyšetřovatelé z verzí, že šlo o vraždu a sebevraždu podnikatele.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz