Domácí

Paranoik v posledním tažení. Putin je vážně nemocný, tvrdí exministryně Stehlíková

Nádor štítné žlázy, tachypnoa (zrychlené dýchání), Parkinsonova choroba. Takovými zdravotními obtížemi má trpět ruský prezident Vladimir Putin. Alespoň to tvrdí bývalá ministryně pro lidská práva a lékařka Džamila Stehlíková. Za podobné diagnostikování na dálku přitom čelí žalobě.

Ve čtvrtek dopoledne zveřejnil Kreml video z jednání ruského prezidenta Vladimira Putina s ministrem obrany Sergejem Šojguem. Ten Putina informuje o postupu ruských jednotek v Mariupolu.

Svět zaujalo zejména to, jak na videu Vladimir Putin vypadá. Pevně se drží stolu, rychleji dýchá a nervózně si poklepává špičkami chodidel. Většina lidí si také všimla toho, že zatímco dříve se s okolím setkával výhradně za dlouhým stolem, aby si mohl udržet odstup, stůl, u kterého na videu sedí se Šojguem, je určený maximálně pro čtyři lidi.

Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková se k videu obratem vyjádřila na svém twitterovém účtu. V několika příspěvcích předpovídá Putinovu brzkou smrt. Podle ní nosí ruský prezident korzet, protože není schopný sám udržet tělo, má Parkinsonovu chorobu a nádor štítné žlázy.

Související obsah

​"Putin má tachypnoe (zrychlené dýchání, až 27 dechů za min), a to nejspíše kvůli útlaku dýchacích cest rostoucím nádorem štítné žlázy, svědčí o tom i pokašlávání a ochraptělost. Dekompresi dýchacích cest zajišťují kortikosteroidy. Ukrajinu chce na náhrobek," tvrdí mimo jiné v jednom z příspěvků Stehlíková.

V dalším příspěvku tvrdí, že Putin je "nadopovaný jako Brežněv", dostává stále vyšší dávky kortikosteroidů a to kvůli rostoucímu nádoru. "Paranoik v posledním tažení se sápe po věčné slávě. Bude zatracen," myslí si.

Žaloba Hradu kvůli diagnózám prezidenta

Exministryně pro lidská práva na sebe naposledy upozornila v říjnu minulého roku svými výroky na adresu Miloše Zemana. Ve svém blogu na webu aktuálně.cz mu diagnostikovala jaterní cirhózu a následné delirium z důvodu náhlé abstinence. Zemana srovnávala s Klementem Gottwaldem.

V rozhovoru pro Seznam Zprávy dále mluvila o alkoholové demenci a hlubokém poškození mozku. Hrad na to na konci ledna reagoval žalobou.

Související obsah

Podle prezidenta lékařské komory Milana Kubka jsou takové spekulace proti lékařské etice. "Je značně neprofesionální snažit se stanovit diagnózu na dálku. Dívejme se na to spíš jako na spekulace. Pokud se těchto spekulací dopouští lékař, pak jim veřejnost přikládá větší význam," uvedl Kubek v rozhovoru pro rádio Impuls.

Stehlíková si však za svými výroky stála i po žalobě ze strany Hradu. Uvedla, že ji vnímá pouze jako snahu o odvedení pozornosti od prezidentova stavu.

Bývalá ministryně se vyjádřila i k tomu, že během pár hodin se na ni snesla kritika, že zase diagnostikuje na dálku. "Chyba není ve mně, ale v bafuňářích a papaláších, kteří rozhodují o našich osudech, ale své diagnózy tají," napsala.

Miloš Zeman promluvil o svém zdraví. Přiznal, že jeho stav nebyl dobrý. Podívejte se na video z listopadu:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz