Zahraničí

Muž z Oděsy přišel o všechno. Ruská raketa zabila jeho tříměsíční dcerku i ženu

Muž z Oděsy přišel o všechno. Ruská raketa zabila jeho tříměsíční dcerku i ženu
Valerija Hlodova s dcerou | Zdroj: Verkhovna Rada of Ukraine - Ukrajinský parlament

S obrovskou tragédií se musí vyrovnávat Jurij Hlodov z ukrajinského města Oděsa. V lednu se jeho ženě Valeriji narodila dcera, které dali jméno Kira. Pak ale Rusko zaútočilo na Ukrajinu a v sobotu jejich dům zasáhla ruská střela. Jurij ztratil ženu i tříměsíční dceru, zemřela také Valerijina matka.

Tři generace jedné ukrajinské rodiny zabila jedna ze sedmi střel, které v sobotu vypálilo Rusko na přístavní město Oděsa. Raketa zasáhla byt, v němž přebývala čerstvá maminka Valerija Hlodova i se svou matkou a tříměsíční dcerou Kirou. Všechny tři při útoku zemřely.

Z rodiny zbyl jen otec Jurij. Ten se s manželkou, dcerou i tchyní rozloučil na svém facebooku. "Moji drazí v Království nebeském! Jste navždy v našich srdcích," napsal mladý muž, který se živí jako pekař, v příspěvku, v němž oznámil svou ztrátu.

Fotografie zavražděných žen a dítěte zveřejnil také ukrajinský parlament. "Jejich životy si dnes vzalo Rusko, když zasáhlo raketou jejich dům v Oděse. Rusko je země teroristů. Nezapomeneme a neodpustíme," tweetoval ukrajinský parlament.

Související obsah

Ukrajinské ministerstvo zahraničí se ke vzpomínkám na Valeriji přidalo. Kromě fotografií zavražděných také zveřejnilo fotografii poškozeného domu, který zasáhly rakety. "Valerije a její dcera se staly obětmi leteckého útoku. Miminku byly jen tři měsíce," upozornilo ministerstvo.

Rusko ostřelovalo jih Ukrajiny v sobotu. Šlo o útok střelami s plochou dráhou letu, Rusko jich vystřelilo sedm. Dvě zasáhly vojenské cíle a tři se podařilo zneškodnit, zbylé dvě ale trefily civilní obydlí, píše portál Mirror. Při útoku zahynulo dohromady osm lidí včetně Valerije a její rodiny. Dalších osmnáct lidí bylo zraněno.

Záběry ukazují, jak ruská raketa zasáhla sídliště v Oděse:

Rusové v sobotu zaútočili na Oděsu. Podívejte se na zkázu, kterou rakety způsobily:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz