Zahraničí

Zásadní posun v kauze Maddie. Podezřelý popsal, co se s dívkou tehdy stalo

Zásadní posun v kauze Maddie. Podezřelý popsal, co se s dívkou tehdy stalo
Maddie kdosi unesl, když jí byly tři roky | Zdroj: Profimedia

Po německých kriminalistech podezřívají usvědčeného pedofila Christiana Brücknera z únosu Madeleine McCannové už i jejich portugalští kolegové. Důležitým dílkem vyšetřovací mozaiky by mohla být výpověď jeho někdejší přítelkyně Anastasie Meckesyové. Podle jejích slov jí recidivista popisoval, že ví, co se britské dívce před téměř 15 lety stalo.

Čtyřiačtyřicetiletý Němec Christian Brückner je už dva roky hlavním podezřelým z únosu Madeleine McCannové. Jakoukoliv vinu popírá, podle jeho expřítelkyně ale o zmizelé dívce v minulosti barvitě mluvil. Upozornil na to portál Daily Mail.

"Řekl, že moc dobře ví, co se stalo s malou Maddie z Anglie," řekla Anastasia Meckesyová listu The Sun. "Christian je lidská zrůda. Takhle byste ho měli vnímat. Konečně do detailu vím, z čeho ho policie podezřívá," doplnila.

Související obsah

Její slova, která by mohla detektivům pomoct s Brücknerovým usvědčením, přišla jen tři dny po pátečním kroku portugalské kriminálky. Ta recidivistu, jenž momentálně pyká v německém vězení za znásilnění americké turistky, dva roky po kolezích z Německa označila za podezřelého. Vůbec poprvé ho kriminalisté formálně vyslechli.

Portugalci a Němci na případu spolupracují i s britskou Metropolitní policií, která původně chtěla vyšetřování nejpozději na podzim ukončit. Záměr ale nejspíš ještě přehodnotí.

Související obsah

Posun přivítali především rodiče Maddie Kate a Gerry McCannovi. "Odráží to pokrok ve vyšetřování. Úřady nás neustále informují. A přestože ta šance může být malá, stále jsme se nevzdali naděje, že je Madeleine naživu a jednoho dne ji zase uvidíme," uvedli. Německý prokurátor Hans Christian Wolters však před rokem a půl tvrdil, že podle získaných důkazů je McCannová po smrti.

Tehdy tříletá Maddie beze stopy zmizela 3. května 2007 z apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz. Příští týden to bude už 15 let. Portugalská policie musela mít podezřelého před tímto datem, jinak by se naplnila promlčecí lhůta.

Podívejte se na reportáž TV Nova o podezřelém Brücknerovi:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz