Zahraničí

Miliardář Musk převezme sociální síť Twitter. Zaplatí za ni 44 miliard dolarů

Americký podnikatel Elon Musk kupuje za 44 miliard dolarů, což je v přepočtu bilion korun, sociální síť Twitter. Platformu dříve často kritizoval a volal po jejím zlepšení.

Známý podnikatel získá kontrolu nad sociální sítí se značným vlivem. Denní počet uživatelů, kterým se zobrazí reklama, byl v posledním čtvrtletí loňského roku 217 milionů. "Svoboda projevu je základem demokracie a Twitter je takovým náměstím, kde se diskutuje o životně důležitých věcech," uvedl Musk v prohlášení.

Miliardář v minulosti fungování sociální sítě několikrát kritizoval a vyzýval k některým změnám. Poté, co se na začátku dubna stal největším akcionářem, například uspořádal na svém profilu anketu, ve které lidé odhlasovali, že chtějí později upravovat již vložené statusy.

Související obsah

Musk je spojovaný hlavně s automobilkou Tesla a kosmickou společností SpaceX. Podle žebříčku agentury Bloomberg činí jeho majetek 259 miliard dolarů (skoro 6 bilionů korun). Koncem minulého roku byl časopisem Time zvolen osobností roku.

Twitter vznikl v roce 2006 s možností publikovat krátké zprávy a statusy. Uživatelům v průběhu let představil několik funkcí, které později převzaly i ostatní sociální sítě. Například hasthtagy se masivněji rozšířily až na této platformě.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz