Zahraničí

VIDEO: Takhle zastřelil Baldwin kameramanku. Policie zveřejnila záznam

Vyšetřovatelé zveřejnili videozáznam střelby Aleca Baldwina na natáčení filmu Rust. Herec kvůli závažné chybě, jejíž viník se stále hledá, zabil kameramanku Halynu Hutchinsovou a těžce poranil režiséra Joela Souzu. Tragédie se stala koncem loňského října.

Vyšetřování obří tragédie na podzimním natáčení velkofilmu Rust v americkém Novém Mexiku pokračuje. Policie vůbec poprvé zveřejnila záběry přímo z místa činu. Zachycují události bezprostředně poté, co Alec Baldwin stiskl spoušť, upozornil portál CNN.

"Nabil jsem pistoli a vystřelil. Prásk! Najednou se skácela k zemi. Kácí se k zemi, kácí se k zemi, křičeli všichni," popsal herec vyšetřovatelům osudné okamžiky. 

Související obsah

Na videu je vidět, jak se členové štábu snaží pomoct postřelené kameramance Halyně Hutchinsové a režisérovi Joelu Souzovi. Žena zraněním podlehla, muž vyvázl bez vážnějších následků.

Ve zbrani měly být slepé náboje, někdo ji ale opatřil ostrými. Starala se o to zbrojířka Hannah Gutierrezová-Reedová, té ale vinu neprokázali, připomněl magazín Vanity Fair. Baldwin se po incidentu kál a pomáhal pozůstalým, později ale začal tvrdit, že spoušť vůbec nestiskl.

Zbraň podal Baldwinovi asistent režie. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz