Zahraničí

Expremiér Fico opět kritizuje. Tentokrát se opřel do eurokomisařky Jourové

Bývalý slovenský premiér Robert Fico se ostře opřel do české eurokomisařky Věry Jourové. Ta podle něj nereaguje na rozklad spravedlnosti na Slovensku.

Podle Věry Jourové nemá Evropská komise pravomoci na to, aby kontrolovala jednotlivá rozhodnutí soudců a policejní kroky v členských státech Evropské unie.

Pravomoc zasáhnout a spustit řízení má totiž pouze v případě, kdy státy jednají v rozporu s právem Evropské unie nebo porušují zásady právního státu. Zároveň ale Jourová upozorňuje na to, že komise situaci na Slovensku monitoruje.

Související obsah

Expremiér Robert Fico ve videu, které zveřejnil na sociální síti, osočil Jourovou, že místo toho, aby se věnovala právě údajnému rozkladu spravedlnosti na Slovensku, komentuje jeho výroky o slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové. Tu zase Fico ve videu označil za pracovnici americké ambasády na Slovensku.

Robert Fico čelí na Slovensku obvinění v souvislosti s podezřením na zneužívání policie nebo finanční správy proti politickým oponentům. A to v době, kdy zastával úřad předsedy vlády.

Slovenský parlament by měl v tomto týdnu rozhodnout, zda vydá souhlas s tím, aby soud mohl říct verdikt o Ficově vazebním stíhání. V současné době je totiž opozičním poslancem.

Spolu s Ficem čelí obvinění i bývalý ministr vnitra Robert Kaliňák. Toho stíhají na Slovensku vazebně. Fico měl v úterý vypovídat na policii, to však odmítl. Tvrdil, že nerozumí usnesení o vznesení obvinění.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz