Válka na Ukrajině

ON-LINE: Kyjevem otřásly exploze. Na místě jsou zranění

Město Kyjev ve čtvrtek večer ostřelovaly ruské síly. Rakety zasáhly obytnou budovu. Podle deníku The Kyiv Independent se při útoku poranilo deset lidí.

  • Kyjevem ve čtvrtek večer otřásly exploze.
  • Rusko musí být podle Britů vytlačeno z celé Ukrajiny včetně anektovaného Krymu.
  • Západ by měl podle ministryně zahraničí Trussové zdvojnásobit podporu Ukrajině a poskytnout jí bojová letadla.
  • Putin varoval před bleskovou odvetou všechny země, které by na Ukrajině chtěly zasáhnout.
  • V okupovaném Chersonu zničily ukrajinské rakety televizní vysílač ruské propagandistické stanice.

Kyjevem ve čtvrtek večer otřásly exploze. "Večer nepřítel střílel na Kyjev. Dva zásahy v okrese Ševčenkivskij. Všechny složky jsou na místě. Informace o obětech se objasňují," uvedl podle deníku Ukrajinska pravda starosta hlavního města Vitalij Kličko. Deník The Kyiv Independent později uvedl s odkazem na ukrajinské úřady, že se při útoku se poranilo 10 lidí. Raketa zničila obytnou budovu.

​​Napětí stále roste. Rusové zesílili tlak na Donbas, Ukrajina tam ztratila několik míst, i když k zásadnímu průlomu nedošlo. Ukrajinští představitelé se podle CNN obávají, že okupanti se snaží falešnými útoky v separatistickém Podněstří (které formálně patří k Moldavsku) vyprovokovat otevření další fronty.

Související obsah

​​Ruský kontingent tam není natolik silný, aby se vzmohl k průlomu, ale vázal by ukrajinskou armádu. Nepřítel by se tak mohl pokusit o další útok na strategický a dosud odolávající Mykolajiv, který brání ruským pozemním silám v postupu na Oděsu. Navíc po ruském raketovém útoku na silniční a železniční most přes ústí řeky Dněstr je celý jihozápadní cíp Ukrajiny u hranic s Moldavskem a Rumunskem odříznutý od zbytku země.

V Chersonu vzniká pod taktovkou okupantů kolaborantská tamní vláda. Ukrajinci se však ani tam nevzdávají, jejich demonstraci museli ruští vojáci rozehnat slzným plynem a omračujícími granáty. Ve středu v noci pak rakety (odpálené podle všeho ukrajinskou armádou) zničily televizní vysílač a přerušily vysílání ruské propagandistické televize.

O středečním dění na Ukrajině si můžete přečíst zde.

TN.cz

K tématu Válka na Ukrajině

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz