Domácí

Zeman podpořil kandidaturu šéfa odborů na Hrad. Současné kandidáty urazil

Prezident Miloš Zeman v sobotu zavítal na sjezd Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), jejímž staronovým předsedou se stal Josef Středula. Při projevu hlava státu vyjádřila své přání, aby šéf odborů kandidoval na Hrad. V prezidentských volbách má Středula podle Zemana potenciál být jedním z nejsilnějších kandidátů.

V pátek si odboráři na svém sjezdu zvolili za předsedu na další čtyři roky opět Josefa Středulu, který stál v čele ČMKOS doposud. V rozhovoru pro iDNES.cz krátce po svém znovuzvolení Středula nevyloučil, že se zúčastní boje o Pražský hrad. "Je to reálné. Pokud bych uvažoval o kandidatuře, tak pouze jako občanský kandidát. A o ty hlasy chci zabojovat," řekl.

​Současná hlava státu ho v tom na sobotním sjezdu odborů podpořila. Odboráře Zeman vyzval k tomu, aby Středulu k tomuto kroku přemluvili. Současné kandidáty naopak nazval podivnými existencemi.

Související obsah

​"Ta sbírka podivných existencí, která se teď hlásí, že chce být prezidentem, aniž by měla silný životní příběh, čest výjimkám, musí být podle mého názoru kompenzována několika silnými osobnostmi, nikoli jedinou," prohlásil Zeman a přirovnal prezidentské volby k bonboniéře. "Je možné, že některý bonbón bude otrávený, ale to už je riziko podnikání," konstatoval.

"Doufám, že tuto volbu, Pepo, přijmeš a budeš jedním z nejsilnějších kandidátů," apeloval na Středulu. O jeho možné kandidatuře hovořil Zeman už dříve. Například v roce 2019 řekl, že by rád viděl souboj šéfa odborů s prezidentem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz