Domácí

Náklaďák vjel mezi diváky, tvrdí svědci o tragické nehodě na závodech. Zemřelo dítě

Středočeští kriminalisté zahájili řízení pro podezření ze spáchání trestního činu usmrcení z nedbalosti v případu mrtvého dítěte na závodech Truck Trial u Velvar na Kladensku. Podle očitého svědka dítě nevběhlo na závodní trať. Nákladní auto mělo totiž vjet do míst určených pro diváky.

Při závodech Truck Trial v Černuci u Velvar na Kladensku zemřelo v sobotu odpoledne dítě. "Dle prvotních zjištěných informací mělo dítě vběhnout do dráhy projíždějícího nákladního vozu," informovala po tragické události policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Podle svědka, který neštěstí viděl, však bylo vše jinak. "Osmikolová žlutá Tatra 813 'pancéřák' byla povolána k vyproštění jiné převrácené Tatry. Při cestě k sekci, kde měla vyprošťovat, projížděla místy, kudy chodili lidé, celé proudy lidí. Dalo by se to považovat za divácká místa. Řidičova nekázeň a bezohlednost způsobily, že cestou do kopce nemohl vidět ani přes horizont," napsal na sociálních sítích dotyčný muž.

"Valil Tatru na plný plyn na trojku, možná čtyřku. Přejel horizont a vlítl do lidí. Tatru zastavil až tak po 10 nebo 15 metrech. Po pár vteřinách, co se usadil prach, se z písku zvedala udivená maminka s miminkem v náručí, vedle sebe převrácený kočárek, který vůz odhodil a kousek od ní leželo tělíčko," popsal svědek. Ten svůj příspěvek však poté stáhl.

Související obsah

Jeho slova však potvrdili na sociálních sítích také další lidé, kteří se závodu účastnili. "Bohužel. To, co píše ten pán, je pravda. Kdyby tam stálo 20 lidí, tak je všechny smete," popsal své zážitky další člověk.

Zda to bylo skutečně tak, nyní zjišťují policisté. Ti už však v pondělí zahájili trestní řízení. "Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestního činu usmrcení z nedbalosti. Výslechy ještě budou probíhat minimálně do příštího týdne. Policie bude zjišťovat, co celé události předcházelo," řekla TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.

Pořadatelé k události nechtěli nic uvést. "Pro tuto chvíli se nebudu k incidentu vyjadřovat," uvedl zástupce ředitele závodů Ladislav Deker. Nedělní závody byly poté zrušeny.

Závody na Kladensku skončily tragicky. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz